Tankotanssihan tulee siis alunperin Kiinasta ja oli arvostettu urheilulaji, mutta valitettavasti Amerikassa stripparit omivat lajin itselleen pitkäksi aikaa ja loivat huonon maineen sille. Nykyään tankotanssi on trendikästä ja monet naiset harrastavat sitä ympäri maailmaa.
Mitä mieltä olet naisista jotka harrastavat tankotanssia? Voisitko itse kokeilla sitä joskus?
Mitä mieltä olet tankotanssista?
12
96
Vastaukset
- scrg
En ymmärrä naisista tai tanssista mitään, mutta muistutan että ne tangot on tehtävä vitun kestävästä teräksestä!
- aikuisten.oikein
Tässä teille linkki josta voitte katsella mitä se suunnilleen on.
Tämä pätkä on otettu 2010 kisoista, siis 5 v. vanha otos ja ajan myötä aina tulee kehitystä lisää. Tämä on taidetta kuin balettikin ja akropatian yhteismuoto.
https://www.youtube.com/watch?v=GwlK1aYE7g8
- toooldtotry
Kyllä se kiehtovalta ja mielenkiintoiselta näyttää, kunhan ihmisillä on vaatteet päällä, mitkään hikiset ällöttävät stripparit dollarin seteleineen ei kiehdo. Minusta tosin ei ole moiseen, tulee neliraajahalvaus jo ajatuksestakin, eli selkä se katkeaisi varmasti yrityksestä. Taitoluistelu ja rytminen voimistelu on myös kaunista katsottavaa.
- scrg
Rytminen kilpavoimistelu on rikos tasa-arvoa vastaan. Vaadin, että myös miehet saavat hypellä keilain ja palloin kanssa ja olympialaisissa annetaan siitä parhaille mitalit ja se joka nauraa tai vähättelee niin ammutaan tai hirtetään.
*menee ostamaan koon 47 voimistelutossut*
- Neitsytsetä
Kotimatkan varrella on tanssikoulu, jossa nuoret tytöt harjoittelevat tuota pienissä shortseissaan työttömyyden varalta. Jättävät joskus oven auki ohikulkijoiden iloksi.
- kiltti.ja.kunnollinen
Jos työskentelee strippausklubilla niin ihan ok, mutta kiltti ja kunnollinen nainen ei tuollaisia harrasta
- aikuisten.oikeesti
Herra kiltti.ja.kunnollinen; ole hyvä ja katso tuo linkki joka laitoin tuonne ylös.
Taitaa nyt olla ennakkoluuloistasi kyse? Mitähän pahaa sä näet esim. baleetissa tai akropatiassa? Tai sitten tankotanssissa? Kaunista kuin mikä...
- hyväharrastus
Tankotanssi on haastava ja lihaskuntoa / motoriikkaa vaativa laji. Monipuolista ja hyvää treeniä. Aluksi tosin aika hankalaa, varsinkin jos ei ole ihan kevein keijukainen. Itselleni miehenä tuli yllätyksenä, että tanko on aika paksu, joten otteen pitäminen siitä vaatii aika paljon näppivoimia. Tosin tekniikan edistyessä tangossa pyöritäänkin lähinnä ihon kitkaa hyödyntäen ( tästä johtuen pienet vaatteet on lajissa eduksi)
kaiken kaikkiaan ihan hieno harrastus. Ja sellaisia jotka homman osaa on hieno seurata. Haastavatkin liikkeet näyttää helpoilta. Itse sain melkein tehtyä flagin, mutta silti tuntuu että siihen on valovuosi matkaa. - poikaystävä33
Tyttöystäväni hurahti tankotanssiin enkä ymmärrä mikä idea siinä edes on. Sillä pari kaveria joiden kanssa sitä harrastaa eikä minua haittaa mutta en vaan tajua.
- hyväharrastus
Testaahan joskus. Ei kaikki ymmärrä punttisalillakaan riekkumista, mutta silti jotkut tykkää siitäkin. Monipuolinen ja rankka liikuntamuoto tuo tankokin käsittääkseni on.
- totuustekeekipeää
Pissisten laji samoin kuin fitness tai anoreksiasekoilut. Sitä minä ajattelen näin rehellisesti sanottuna. Mutta jos haluat harrastaa tankotanssia niin siitä vaan, älä minusta välitä.
- bbcv
alasti voi hikine ja tahmee nahka kietotuu tangon ympärille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1886711- 1531915
- 1131638
- 511350
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️511133Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢421031Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98992Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6927Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249908- 41879