nyt suomi parrikadeille ja mielenosotuksiin

15000 mutiaista asutetaan vielä tämän vuoden puolella suomeen------------------millä prkl rahalla noita aikuisia riskejä miehiä täällä elätetään kun ei omillakaan ole turvattua tulevaisuutta---ei jumalauta nyt ois kirveellä töitä stnan prkl
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos Tornio Kemi alueella tuomonen mielenilmaus saadaan aikaan,tulen kyllä mukaan.

Äänestä

Mukana ollaan vastustamassa.

Äänestä

Mistä löytyy addressi uusien turvapaikanhakijoiden maahanoton lopettamisen puolesta? Löytyy vain rikollisten karkottamiseen liittyviä addresseja, mutta mistään ei tunnu löytyvän hillitsemään maahanmuuttoa, kunnes suomen taloustilanne saadaan parempaan? Senkin jälkeen pitää olla hyvin kriittinen asian suhteen. Linkkejä kiitos!

Äänestä
  • En tiedä saadaanko tällä asiat kuntoon. Se, mitä tällä saavutetaan, on että päättäjät heräävät. Näkevät, että ei kansaa voi kusettaa koko ajan.

    5%:n sisäinen devalvaatio ei tätä maata auta. 1990-luvulla markka devalvoitui 30%.
    Nyt tarvitaan ainakin 15- 20%:n devalvaatio. Siihen päästään ainoastaan eroamalla eurosta ja sitten devalvoimalla oma raha.

    Näpertely ei auta. Se vain hajoittaa kansaa, jota päättäjien toimet alkavat ottaa päähän.

    Suomen ei kannata olla Saksan takapiruna. Suomen ja Saksan taloudet ovat kuin yö ja päivä - kokoluokassa. Saksa on veturi ja edelläkävijä monilla teollisuuden aloilla. Sen teollinen pohja on laaja. Saksalaiset ovat myös isänmaalisempia kuin suomalaiset, vaikka toki ymmärätvät rahan päälle. He eivät ensimmäisinä ole viemässä tuotantolaitoksiaan halpamaihin, kuten täällä tapahtuu, jos saadaan muutama euro enemmän voittoa. Samoin kuluttajat ostavat ensisijaisesti saksalaisia tuotteita. Suomalainen ostaa halvinta mahdollista.

    Ei varmasti saksalaisia miellytä, jos Suomi eroaa eurosta ja devalvoi oman valuuttansa. Ehkä meillä on kuitenkin tuotteita, jotka kilpailevat Saksan kanssa.
    Miksi me antaisimme jollekin muulle maalle kilpailuedun vain alemmuuskompleksimme vuoksi. Sota on julmaa, mutta business on raakaa.
    Meidän ei kannata olla jonkun ison talousmahdin helmoissa - alistujana. Meidän pitää lyödä tämä - markkinoilla. Nöyristelyllä me emme pärjää. Eikö tällaisia asioita opeteta kauppakorkeakoulussa? Samoin poliitikkojen on ymmärrettävä, mitä raaka business vaatii.

    Äänestä

On koittanut jos halutaan pelastaa Suomi

Äänestä

Kylläpä teidän kannattikin äänestää persuja.

Äänestä

Uhoatte vain nimettömänä piilosta kuten aina ennenkin. Täysin toimetonta ja saamatonta porukkaa.

Äänestä

En ole äänenstänyt persuja. Mutta en halua tällaista hallitsematonta kansaivaellusta kotimaahani. Varsinkin kun tulijat on muslimeja. Just oli SSS hullujen leikkauslista...silloin tuli heti mieleen että pitäisi jo nousta barrikaadelle.....omaa kanssa pikkaavat idiootit, kunhan saavat turpa levällään olla EU:"herrojen ja rouvien" kainalossa ja nyökytellä. Rahaa löytyy musuille pilvin pimein kun leikataan omilta...tuntuu ettei tämä voi edes olla totta..

Äänestä

Suomalaiset taisteluun Stubidoa ja Orpoa vastaan.

Äänestä
  • EI missään nimessä väkivaltaa, se on tuhon tie joka kasvattaa vihaa
    vuosikymmeniksi, niin kävi 1918 ja vihaa on vieläkin paljon vaikka
    sukupolvi on vaihtunut.

    Rauhanomainen mielenosoitus mutta paljon ihmisiä tehoaa paremmin, pääasia että vaatimus tulee kuulluksi ja nousee
    keskusteluihin.
    Emme me halua tappaa omia perheen jäseniä, eletään rauhassa
    mutta kaikkeen ei pidä alistua.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


viiiittujenstnaprkl kirjoitti:

15000 mutiaista asutetaan vielä tämän vuoden puolella suomeen------------------millä prkl rahalla noita aikuisia riskejä miehiä täällä elätetään kun ei omillakaan ole turvattua tulevaisuutta---ei jumalauta nyt ois kirveellä töitä stnan prkl

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu