Hyvät rummut aloittelialle halvalla

Olisiko Millenium MX-322 Standard Set -BK hyvä rumpusetti aloittelialle. Vai olisiko joku muu parempi. Budjetti on 200€-400€ MAX
3107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

EIEIEIEIEIEI..... uskokaa nyt että jollain 200 ekellä ei saa minkäänlaisia soitettavia rumpuja. Ehkä pelkät pöntöt voi saada mutta symbaalit vielä päälle. Halvat pa*kat on oikeastaan pahvipönttöjä missä on aivan liian heiveröiset vanteet ja niillä kiristetty olemattomat muovikalvot. Ruuvit hurttaa pian tyhjää. Telineet heiluu ja huojuu. Pedaali sippaa muutaman kunnon treenin jälkeen. Halpissymbaalit on karmeita läkkipeltilevyjä missä näön vuoksi on kello ja jokin messingin sävy. Sekin kuluu pois tai hapettuu heti.
Siis oikeasti: käytetyt merkkikannut ja siihen budjettiin mielellään pari sataa lisää. Jos soitto ei mielytäkkään saa aina rahansa takaisin melkein kokonaan. Halpispaskoja myydessä et todellakaan saa. Joudut vain maksamaan jätemaksun kun roudaat niitä pettyneenä kaatopaikalle.
Tama, Pearl on hyviä merkkejä millä jopa budjettimallit on ihan hyviä. Nuo millenniumit ja muut on rumpujen irvikuvia.

Äänestä

Toisaalta on parempi ostaa vaikka halvat paskat kuin jättää hieno harrastus kokonaan aloittamatta. Pitää kuitenkin muistaa että kaikilla ei tosiaankaan ole ylimääräisiä satoja euroja tuosta vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloittelia kirjoitti:

Olisiko Millenium MX-322 Standard Set -BK hyvä rumpusetti aloittelialle. Vai olisiko joku muu parempi. Budjetti on 200€-400€ MAX

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu