Kaverini mies

Asiat on jo pitkään olleet sillä lailla ja sutinaa ilmassa... ja eilen se huipentui. Kaverini mies oli jo pitkään pitänyt silmäpeliä kanssani, lähetellyt viestejä ym. Mietin, voinko antaa itselleni "luvan" harrastaa seksiä parhaan ystäväni miehen kanssa? Annoin mennä! Lupasimme miehen kanssa, että olemme pikku lemmenleikistämme vaiti... Ystäväni on mulle tärkeä ehkä tahdo, että häneen sattuu! Joskus ihmisen himot ja halut voivat olla tervettä järkeä suuremmat, mutta järjellä asiat voidaan kaiken jälkeen ratkaista. Elikkä kyll näitä suhteita tapahtuu, mutta se mistä et tiedä ei voi satuttaa. Simple as that. :)
53<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

No sinä nyt heitit ystävyytesi menemään.

Äänestä

Et sinä ole mikään ystävä.

Äänestä

Pakko olla provo. Ei kukaan voi olla noin tyhmä.

"Ystäväni on mulle tärkeä ehkä tahdo, että häneen sattuu!"

Niin. Paras tapa osoittaa ystävyys ja se ettei halua satuttaa on tietysti maata hänen miehensä kanssa. Se on sitä tosi ystävyyttä. Tai siis eiku : suunnatonta itsekkyyttä.

Äänestä
  • No mikä sen kummempi tuo on, jos ystävä ajattelee noin, kuin se että pettävä mies sanoo rakastavansa vaimoaan eikä tahdo että häneen sattuu? Eihän silloin kukaan nainen kyseenalaista miehen rakkautta vaimoaan kohtaan.

    Äänestä

Jos ei ole provo, on harvinaisen tyhmä nainen.

Äänestä

Kyllähän niitä tapahtuu, eihän sitä kukaan kiellä. Mutta tyhmä olet. Eikä ole lierompaa, jos ja kun paras ystävä tollasta tekee. Kyllä tommosesta voi kiinni jäädä, mutta eipä se varmaan sua hetkauta tolla moraalilla.

Äänestä

Täällä ei nykyään ole kuin joitakin varajeesuksia palstat väärällään. Kovin kärkkäitä ovat ihmiset tuomitsemaan. Heh, minä ainakin uskallan elää!

Äänestä
  • Ja lisään vielä hiukan: Mikään maailmassa ei tunnu yhtä syntisen ihanalta ja kiihottavalta, kuin toisen ihmisen aviovuoteen häpäisy. ;) Kaikki, jotka sen joskus ovat tehneet, voivat todistaa asian. Tätä kauhistelevat vain tosikot, jotka kuvittelevat, etteivät koskaan ole tehneet tahallaan mitään väärää ilman katumusta. Teille sanon: Ajatelkaa asioita toisesta näkökulmasta. Syntinen seksi ja pettäminen voi voivatkin olla maailman ihanampia asioita... ainakin salaisesti! :)

    Äänestä

  • Odotahan vain, mikä sota syttyy, kun jäät kiinni.

    Äänestä

  • Tällä kaikki aina pelottelevat. Koskaan en ole jäänyt. ;) Täytyy pelata niin, että kaikki riskit ovat minimissään.

    Äänestä

  • No jos kaikki, eli moni tietää, jäät ennenpitkää kiinni.

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Ja lisään vielä hiukan: Mikään maailmassa ei tunnu yhtä syntisen ihanalta ja kiihottavalta, kuin toisen ihmisen aviovuoteen häpäisy. ;) Kaikki, jotka sen joskus ovat tehneet, voivat todistaa asian. Tätä kauhistelevat vain tosikot, jotka kuvittelevat, etteivät koskaan ole tehneet tahallaan mitään väärää ilman katumusta. Teille sanon: Ajatelkaa asioita toisesta näkökulmasta. Syntinen seksi ja pettäminen voi voivatkin olla maailman ihanampia asioita... ainakin salaisesti! :)

    Samoilla linjoilla. Meitä oli kolme samassa sängyssä. Kaikki naimisissa ja oma arki odottamassa. Nautittiin toisistamme koko yö

    Äänestä

  • Ai että uskallat elää...eli oletanko sinun tarkoittavan, että uskallat pettää, siihen ei mitään uskallusta tarvita vain harvinaisen typerää ajattelua vain. Vain rohkeat ja fiksut osaavat ja uskaltavat rakastaa ja elää parisuhteessa. Luuserit ja munattomat miehet ovat niitä jotka "uskaltavat" elää sitten sitä surkuhupaisaa petturin elämää, jota ei kukaan kadehdi eikä halua itselelen; petturit vain selittelevät niin itselleen, mikä ihana pohja itsetunnolle hahahah !

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Ja lisään vielä hiukan: Mikään maailmassa ei tunnu yhtä syntisen ihanalta ja kiihottavalta, kuin toisen ihmisen aviovuoteen häpäisy. ;) Kaikki, jotka sen joskus ovat tehneet, voivat todistaa asian. Tätä kauhistelevat vain tosikot, jotka kuvittelevat, etteivät koskaan ole tehneet tahallaan mitään väärää ilman katumusta. Teille sanon: Ajatelkaa asioita toisesta näkökulmasta. Syntinen seksi ja pettäminen voi voivatkin olla maailman ihanampia asioita... ainakin salaisesti! :)

    Valitettavasti olet tuon ihanuuden ja kiihottavuuden kannalta täysin hakoteillä; rakastelu on ihanaa ja kiihottavaa, ainutlaatuista ja oikeasti tyydyttävää eritoten päivänvalossa oman puolison kanssa. Salamyhkäinen kuhertelu on teinimeininkiä ja se kiinnostaa silloin kun ei vielä ole sinut oman seksuaalisuutensa kanssa ja itsetuntokin on mitä on; tämä muuten on hyvin tyypillinen ominaisuus pettäjillä ja kakkosilla - olematonta itsetuntoa pyritään pönkittämään "toisen ihmisen aviovuoteen häpäisyllä", siitä saa varmasti hetkelliset kicksit mutta mitään muuta ei.

    Tosimiehet ja aidot naiset eivät moiseen alennu; kaikilla tietoiseen pettämiseen osallistuvilla on tiettyjä ominaisuuksia, jotka yhdistetään sekä surkeaan minäkuvaan että teennäiseen seksuaali-identiteettiin, joka siis rakentuu näihin hämäräkuherteluihin, joita pidetään hekuman huippuina. Salli mun nauraa (ja muiden myös)

    Äänestä

Ap ihmettelee, kun on varajeesuksia... Niin, onneksi on vielä ihmisiä, jotka ovat rehellisiä. Ja ap, kyllä sinua muutkin kauhistelee kuin tosikot, jotka eivät koskaan mielestään tee mitään väärää tahallaan. Ei kukaan järkevä pidä itseään täydellisenä, mutta ei myöskään petä ystäväänsä noin härskisti.

Äänestä

Ootko ihan varma, ettei ko parilla ole sopimusta siitä, että vieraita saa panna? Äijä vedättää sua kun saa sut luulemaan, että salaa vieraita panee. Sepä olisikin sulle ihan oikein.
Mä en ole tosikko enkä tuomitse toisten hommia. Mutta mulla on tietyt rajat, joita suurin osa ihmisistä kunnioittaa. Ystävän miehen kanssa ei kerta kaikkiaan panna. Ei vaikka mies miten vonkaisi. Varatun miehen kanssa ei panna myöskään hänen aviovuoteessaan. Äläkä nyt ala selitellä, että mies sut itse pyysi ja oothan sä käyny heillä ennenkin ystävääsi tapaamassa. Niin vaan ei tehdä. Oksettavaa.
Oikeasti mä toivon, että jäätte kiinni. Sä menetät ystäväsi ja mies vaimonsa. Siinäpä sitten mietitte, onko enää niin kivaa.

Äänestä

Ja neidillä on ikää? Ehkä parikymppinen likka luulee tehneensä jotain hienoa. Oliko eka kerta saada varattua?

Äänestä
  • Kieltämättä on lapsellinen tämä ap.

    Äänestä

Pettäjät on luusereita. Ja kakkoset niiden Barbaroita.

Äänestä

Niin, löysin vaaleita hiuksia meidän sängystä eilen. Tajusin kyllä, että ne joku muu on käynyt jättämässä. Ei mies viitsinyt edes lakanoita vaihtaa. No, tiedän kuka olet, eikä mies tiedä minun tietävän. Kun seuraavan kerran hymyilen sinulle, tiedät sen hymyn takana olevan jotain muuta. Odota, ehkä yllätyt. Riskien minimoimisesta puheen ollen..kannattaisiko itse pitää huolta seuraavan kerran, että lakanat menee pesuun?

Äänestä
  • No olisiko se ollut epäilyttävää, jos mies olisi vaihtanut lakanat?

    Äänestä

  • Miksi olisi ollut? Eikö parisuhteessa muut vaihda lakanoita kuin naiset?
    Mutta ei, mies toi sänkyymme toisen naisen ja sitten ajatteli, että oma vaimo voi nukkua samoissa lakanoissa, missä hän nai sitä naista.

    Äänestä

Mitenkähän mahdat järjellä ratkaista asiat kun ystäväsi saa tietää? Kerrot että se oli vaan vastustamatonta himoa enkä mä sulle koskaan, ikinä haluaisi tuottaa pahaa mieltä kun sä olet mun ystävä?
Sä olet selkäänpuukottaja pahinta laatua. Mies samanmoinen. Toivottavasti asia tulee vaimon tietoon. Hetken se satuttaa, mutta kuka haluaa olla pässin kanssa naimisissa ja kaveerata selkäänpuukottajan kanssa? Ei kukaan.

Äänestä
  • Taas sama laulu: "Kun ystäväsi saa tietää..." Moralistit olettavat, että jokainen syrjähyppy tulee aina ehdottomasti ilmi. Tosielämässähän näin ei suinkaan ole, vain murto-osa tapauksista tulee tietoon. Niistäkin suurin osa sellaisia, joiden eteen ei viitsitty nähdä tarpeeksi vaivaa tai suunniteltu tarkasti. Pahimmat pettävät ovat tuiki tavallisia perheenisiä ja äitejä, joista ei koskaan saattaisi uskoa petturuutta. Ja usein he ovat kaikkein intohimoisimpia sängyssä. ;)

    Äänestä

  • Oot kyllä hakoteillä koko elämäsi kanssa.

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Taas sama laulu: "Kun ystäväsi saa tietää..." Moralistit olettavat, että jokainen syrjähyppy tulee aina ehdottomasti ilmi. Tosielämässähän näin ei suinkaan ole, vain murto-osa tapauksista tulee tietoon. Niistäkin suurin osa sellaisia, joiden eteen ei viitsitty nähdä tarpeeksi vaivaa tai suunniteltu tarkasti. Pahimmat pettävät ovat tuiki tavallisia perheenisiä ja äitejä, joista ei koskaan saattaisi uskoa petturuutta. Ja usein he ovat kaikkein intohimoisimpia sängyssä. ;)

    Moralistit olettavat...ei se noin mene vaan todennäköisyys on aika suuri jos oma mies ja paras kaveri muhinoivat, että se tulee ilmi. "Paras" kaveri ei suinkaan ole ystävä vaan varmasti jossain vaiheessa avautuu... onhan ihan selvää että pettäjä noinkin tympeässä asetelmassa on totaalinen idiootti, samoin mies. Ei voi olettaakaan että he muutoinkaan kovin fiksusti toimisivat.

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Taas sama laulu: "Kun ystäväsi saa tietää..." Moralistit olettavat, että jokainen syrjähyppy tulee aina ehdottomasti ilmi. Tosielämässähän näin ei suinkaan ole, vain murto-osa tapauksista tulee tietoon. Niistäkin suurin osa sellaisia, joiden eteen ei viitsitty nähdä tarpeeksi vaivaa tai suunniteltu tarkasti. Pahimmat pettävät ovat tuiki tavallisia perheenisiä ja äitejä, joista ei koskaan saattaisi uskoa petturuutta. Ja usein he ovat kaikkein intohimoisimpia sängyssä. ;)

    Et kai sä tosissasi usko olevasi ainoa vieras nainen, joka tuon miehen kanssa on pannut? Et varmasti ole ensimmäinen etkä viimeinenkään. Tuollaiset miehet, jotka lirkuttaa vaimon ystäville tekee sitä kelle vaan päästäkseen panemaan. Turhaa olla onnellinen asiasta, jossa ei ole mitää hyvää. Perheellisetkö on sun mielestä parhaita sängyssä? Ilmeisesti sulla on kokemusta vain heistä, paremmasta et tiedä mitään.
    Mutta jatka vaan samalla tiellä. Joku päivä huomaat, ettei sulla ole yhtään ystävää. Miehet vaan panee sua, eivät halua parisuhdetta sun kanssa. Mä tiedän, että sä väität, ette mitään parisuhdetta haluakaan, vain seksiä. Mutta kun vanhenet, niin saattaapa tehdä mieli oikeaan parisuhteeseen. Kenen kanssa sen luulet saavuttavasi, kun kaikki tietää ettei sulle ole merkitystä ihmisen siviilisäädyllä? Jos varatun kanssa panee niin se on ainakin mulle merkki siitä, ettei pysty uskollisuuteen parisuhteessa.
    Kaikki paljastuu aikanaan. Sä et halua sitä uskoa. Joillain miehillä on tapana kehuskella, keltä saivat ja miten helposti...
    Sä ilmeisesti olet kovin nuori ja kokematon. Siitä johtuu sun kehuskelu. Mutta ei nuorenkaan tarvitse olla tyhmä.

    Äänestä

  • Taidat vain olla kateellinen ;) Ikääkin löytyy yli kolmekymmentä, että silleen...

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Taidat vain olla kateellinen ;) Ikääkin löytyy yli kolmekymmentä, että silleen...

    En todellakaan ole kateellinen vaan kokemuksesta puhun mitä sulle vielä voi tapahtua. Tosin ystävien miesten kanssa ei tulisi mieleenkään panna vaikka miten vonkaisivat.
    Kerrohan rehellisesti, uskotko olleesi miehen eka ja vika vieras pano?

    Äänestä

Ap on unohtanut, että rehellisyys ja luottamus ovat ystävyydessä hyvin tärkeitä asioita.

Äänestä

Kirjoittamaton sääntö on ettei kaverin kumppaniin kosketa. Minä paljastan jatkossa kaikki flirtti- ja pettämis-yritykset jos tulee vastaan. Kyllähän teillä varmaan hetken hurmos teki terää...riittikse?!?

Äänestä
  • Entä onko sellaista kirjoittamatonta sääntöä olemassa, ettei vaimon kavereihin kosketa?

    Äänestä

Toivottavasti ystäväsi saa tietää ja jättää sen luuserimiehensä sinulle kokonaan, ei taida sitten niin hyvälle maistua. Vielä että ystäväsi kertoo kaikille että tietävät millainen horo olet. Taitaa vähissä olla sinulla ystävät sen jälkeen. On vain tutun tuttujen miehiä sängyssä.

Äänestä

Mitä odotit täältä saavas? Vitun huora.

Äänestä
  • En kyllä maksua ottanut ;)

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    En kyllä maksua ottanut ;)

    Niin sitten kun kaikki tietävät huoraamises, ei sull olekaan muuta elämässäsi kuin huoraaminen, voisit siinä samalla tienata. Ukkomiesten pano. Minäkin voisin tulla, panettaa. Voisin maksaakin.

    Äänestä

  • Et varmaan oikein ymmärtänyt. ;) Nainen joka myy itseään rahasta ja ehkä osittain vastentahtoisesti, on huora. Minä annoin aivan ilmaiseksi ja pelkästä intohimosta. Käy joidenkin miesten itsetunnon päälle, kun nykyään naisetkin voivat vapaasti olla aktiivisia seksuaalisuuden saralla ;)

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Et varmaan oikein ymmärtänyt. ;) Nainen joka myy itseään rahasta ja ehkä osittain vastentahtoisesti, on huora. Minä annoin aivan ilmaiseksi ja pelkästä intohimosta. Käy joidenkin miesten itsetunnon päälle, kun nykyään naisetkin voivat vapaasti olla aktiivisia seksuaalisuuden saralla ;)

    Aktiivisia kun "ystävän" miestä naiskentelee. Etkö muualta löytänyt, kun piti ystävän mieheen takertua. Et sinä voi olla hyvä ystävä ystävällesi. Tuollaista ystävät eivät tee. Olet kateellinen hänelle hänen miehestään ja varmaan kateellinen monesta muustakin asiasta, siksi sinun piti näyttää itsellesi kuin "ystävältä" viedään mies. Nyt sitten olet onnesi kukkuloilta kun onnistuit siinä. Ehkäpä se mies joskus kun aikaa kuluu, kyllästyy sinuun, hän kertoo vaimolleen millainen käärme hänellä on ystävänä.
    Joskus löydät edestäsi ja kaikki ei onnistukaan niinkuin olet ajatellut.

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Et varmaan oikein ymmärtänyt. ;) Nainen joka myy itseään rahasta ja ehkä osittain vastentahtoisesti, on huora. Minä annoin aivan ilmaiseksi ja pelkästä intohimosta. Käy joidenkin miesten itsetunnon päälle, kun nykyään naisetkin voivat vapaasti olla aktiivisia seksuaalisuuden saralla ;)

    Seksuaalisuus on ihanaa mutta kaikki naiset ja miehet ei hyväksy, että sitä toteutetaan varattujen kanssa ja vielä ystävän miehen kanssa. Sitä kutsutaan moraaliksi, toisten parisuhteiden kunnioittamiseksi ja hyväksi itsetunnoksi. Ja sehän sulta puuttuu. Ilmeisesti et vapaille jostain syystä kelpaa? Onkohan kuulleet millainen sä olet, jakelet vain ukkomiehille? Kyllä se eräänlaista huoraa.mista on sekin.
    Kohta sä sanot, että mieshän siinä väärin teki. Niin teki mutta sun halut oli myös mukana. Et voi kokonaan vastuuta hänen niskaan syytää kun asia tulee ilmi. Sä tiesit tilanteen, olit siinä täysillä mukana. Älä sitten yritä ystävällesi selitellä että sun mieshän sua petti. Te petitte molemmat hänen luottamuksensa.

    Äänestä

  • Taas tätä samaa: "Kun asia tulee ilmi..." Joitakin ilmeisesti ärsyttää todella paljon tieto siitä, etteivät useimmat tapaukset tule koskaan ilmi. ;) Meidän juttu on ja pysyy salaisena, sekös ihmisiä kismittää!

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Taas tätä samaa: "Kun asia tulee ilmi..." Joitakin ilmeisesti ärsyttää todella paljon tieto siitä, etteivät useimmat tapaukset tule koskaan ilmi. ;) Meidän juttu on ja pysyy salaisena, sekös ihmisiä kismittää!

    Mitä mieltä olisit, jos sinulle tehtäisiin noin? Että ystävä ja oma mies pelehtisi sun selän takana? Eikö tuntuisi missään? Useimmat tapaukset ei tule ilmi mutta sä olet niin liekeissä että varmasti käy sun ystäväsi kyselemään, että kuka sua porannut kun noin hehkut. Onko mies niin luotettava, ettei kehaise jollekin teidän yhteiselle tutulle panneensa sua? Ja tuttu kertoo vaimolleen ja vaimonsa sun ystävälle. Kyllä sä olet todella luottavainen ja sinisilmäinen.
    Paitsi jos miehellä on tapana (ja mitä ilmeisemmin on) juosta jatkuvasti vieraissa niin tuskimpa sun ystäväsi on moksiskaan miehensä hommista. Susta vaan tulee entinen ystävä. Niin se vaan menee. Ystävyyden menetys ei sua haittaa, koska ethän sä kenenkään ystävä ole kun noin käyttäydyt.

    Äänestä

  • Hassuja kyselet. Tietenkään minua ei haittaisi, vaikka selkäni takana pelehdittäisiin vailla millä mitalla, kunhan en saisi siitä tietää! Se, mitä ei tiedä, ei voi satuttaa ;)

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Et varmaan oikein ymmärtänyt. ;) Nainen joka myy itseään rahasta ja ehkä osittain vastentahtoisesti, on huora. Minä annoin aivan ilmaiseksi ja pelkästä intohimosta. Käy joidenkin miesten itsetunnon päälle, kun nykyään naisetkin voivat vapaasti olla aktiivisia seksuaalisuuden saralla ;)

    Joka lutkailee ilmaiseksi on LUTKA
    slutslutslutslutslut

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Hassuja kyselet. Tietenkään minua ei haittaisi, vaikka selkäni takana pelehdittäisiin vailla millä mitalla, kunhan en saisi siitä tietää! Se, mitä ei tiedä, ei voi satuttaa ;)

    Entäs jos saisit tietää miehesi pettävän ystäväsi tai ihan kenen muun kanssa tahansa. Miten reagoisit? Sitä meinaan saa mitä tilaa ja ansaitsee.

    Äänestä

  • Voisin varmaan olla vähän aikaa mustis... se on huono puoleni. Täytyisi opetella siitä pois! ;)

    Äänestä

  • Nytonnellinen kirjoitti:

    Voisin varmaan olla vähän aikaa mustis... se on huono puoleni. Täytyisi opetella siitä pois! ;)

    Etkö ole mustis tuosta ystäväsi miehestä kun hän harrastaa seksiä myös vaimonsa kanssa? Äläkä väitä ettei niin tekisi.

    Äänestä

Ärsyttääkö huorat kun joku uskaltaa ELÄÄ!!

Äänestä
  • Mitä elämää se on? Halpaa huoraamista vain, himojen riettautta ei sen enempää. Sille ei nyt suurtakaan arvosanaa anneta. Ettäkö salaiset ei tulisi joskus julki? juuri silloin kun sitä vähiten odottaa, missä vaiheessa tahansa. Turha tuudittautua lapselliseen ajatukseen että mitä ei tiedä se ei satuta. Voi satuttaa itseä myöhemmin rankimman kautta, tilanteessa jossa on itse heikoimmillaan. Elämällä on tapana opettaa jos ei itsellä ole ymmärrystä.
    Huora on yhtälailla mies kuin nainenkin ja vaikka ei maksua otakaan!

    Äänestä

  • Tämä nyt taas on kuivan ja vanhanaikaisen moralistin puhetta. Onko elämässäsi jokin vialla, kun noin keljuttaa?

    Äänestä

Ap.n aloitus voi olla kyllä täysin keksitty, mutta saipahan vipinää aikaiseksi.

Ei kai tässä kattauksessa mitään uutta ollut. Kaverin mies ei ole hyvä valinta, entäs jos tai kun se ei jää ainoaksi kerraksi. Sitten onkin jo isompi soppa hämmennettävänä. Ehkä käry ei käy, mutta riskit kasvaa jos suhde jatkuu.
Ja tunteetkin tuppaa tulemaan mukaan.

Parempi hakea seksiseuraa baarista vaikka olisi varattukin, mutta kaverin mies on liian läheltä.

Äänestä
  • Niin voi olla provo mutta jo ei ole, nainen on täysin tunnoton, vailla omaatuntoa. Ei halua satuttaa, mutta tulee satuttamaan ja nauttii siitä.
    Hän sanoo että ei ole horo, mutta mies pitää häntä varmasti sellaisena. Tässä on kyseessä vaimo ja vaimon ystävä. Eli kuka arvostaisi sellaista naista joka pettää ystävänsä. Ei ainakaan mies joka välittää vaimostaan. Juu tottakai on miehiä , jotka panee kaikkia jotka antavat.
    Tämä mies tulee kehumaan panoansa kavereilleen ja suosittelee häntä muillekkin ja sitä kautta juttu leviää.

    Äänestä

Ennenpitkää käry käy. Nuohan on parhaita juoruja, ei tule pysymään salassa, koska ei sekään mies voi olla mikään Einstein.

Ap, sinulla ja tällä avo/aviomiehen irvikuvalla on paljon yhteistä, lyökää ihmeessä hynttyyt yhteen. Se olisi parasta, mitä voit ex-ystävällesi tehdä, koska hän voisi jatkaa elämäänsa ilman teitä.

Äänestä

Hyi saamari. Miten ihminen voi tehdä tuollaista parhaalle ystävälleen. Jos vain kerran olisi tapahtunut, mutta suunnittelee lisää. Kieroista kieroin ystävä. Toivottavasti ystävä saa tietää ja kostaa verisesti tälle kaksinaamaiselle pirulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nytonnellinen kirjoitti:

Asiat on jo pitkään olleet sillä lailla ja sutinaa ilmassa... ja eilen se huipentui. Kaverini mies oli jo pitkään pitänyt silmäpeliä kanssani, lähetellyt viestejä ym. Mietin, voinko antaa itselleni "luvan" harrastaa seksiä parhaan ystäväni miehen kanssa? Annoin mennä! Lupasimme miehen kanssa, että olemme pikku lemmenleikistämme vaiti... Ystäväni on mulle tärkeä ehkä tahdo, että häneen sattuu! Joskus ihmisen himot ja halut voivat olla tervettä järkeä suuremmat, mutta järjellä asiat voidaan kaiken jälkeen ratkaista. Elikkä kyll näitä suhteita tapahtuu, mutta se mistä et tiedä ei voi satuttaa. Simple as that. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu