Jep, yhden illan juttu takana ja hetki oltiin ilman kumia. Mun mielestä selkeetä touhutippoja ei tullut, mut voisko se olla mahdollista? Menkat myöhässä jo kolme viikkoa...
raskaanako ilman touhutippoja
11
309
Vastaukset
- touhutippoja
Touhutipoista ei voi tulla raskaaksi
- Älä.valehtele
Tietysti voi. Siittiöitä niissäkin on.
- rtdyfh
Älä.valehtele kirjoitti:
Tietysti voi. Siittiöitä niissäkin on.
Tutkimusten mukaan niissä ei ole siittiöitä. Yhden tutkimuksen tuloksista kerrotaan esim. tässä: http://www.vau.fi/Yritamme-lasta/Raskaaksi-tulo-ja-seksi/Touhutipasta-raskaaksi/
Kuten jutussa kerrotaan, niin touhutipat saattavat kuitenkin pitää sisällään edellisistä siemensyöksyistä peräisin olevia siittiöitä.
Eli pääkoppa tekee asiasta morkkisstressiä ja myöhästyttää menkkoja.. Huh!
- touhutippoja
Yleensä nainen voi tulla raskaaksi vain silloin kun kuukautisten alkamiseen on aikaa 14 päivää (ovulaatio). Nuorilla tytöillä ovulaatiohetki saatta vaihdella.
Siittiösolut voivat elää naisen elimistössä muutamien päivien ajan munasolua (ovulaatiota)odottamassa. Näistä odottamaan joutuneista tylee tyttöjä. Jos taas munasolu on jo valmiina odottamassa niin nopeimmat poikasiittiöt ehtivät ensin.
Noin puolella miehistä siemenneste on niin huonoa ettei siitä yleensä tule raskaaksi. - emmätiedä
ei varmaan kannata tehdä raskaustestiä.
- tutinlutkuttaja
Joo, ei missään nimessä ja harrastaa vaan jatkossakin seksiä ilman ehkäisyä. Kyllä normaalisti ennen seksiin ryhtymistä (jo ihan ensimmäisellä kerralla) ollaan perillä raskaaksi tulemisen riskeistä ym.
Noniinpä niin, mutta tilanne tuli yllättäen ja teki mieli ;) No menkat alkoi, joten ei hätää. Ens kerralla varaudun paremmin.
- 0317
Jos olet raskaana niin ole onnellinen. Lapsettomuus on koko ajan lisääntyvä ongelma.
- maailman_nähnyt
Mikä ongelma se on? Minulle ei ainakaan. Maapallolla on jo aivan liikaa ihmisiä. En haluaisi synnyttää lasta tähän julmaan mailmaan.
- Et_oo_mitään_nähny
maailman_nähnyt kirjoitti:
Mikä ongelma se on? Minulle ei ainakaan. Maapallolla on jo aivan liikaa ihmisiä. En haluaisi synnyttää lasta tähän julmaan mailmaan.
Vanheneva väestö ja laskeva syntyvyys on sietämätön ongelma tulevaisuudessa,mutta eihän sellaiset kädestä suuhun tyypit sitä tajua.
Ei maailma ole sen julmempi kun aikaisemminkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924