Lahja raskaana olevalle vaimolle

Antakaa lahjavinkkejä, olemme olleet kihloissa 4v ja huomenna olisi avovaimon synttärit.
Mitä ostaisin, avovaimolle, joka on tällä hetkellä raskaana meillä on ennestään 2v poika.
201842
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Parempi kysyä avovaimolta itseltään. Muuten voi mennä pieleen.

Itse kaipaisin manikyyriä, pedikyyriä tai kasvojen puhdistusta. Lahjakortti ed. paikkoihin olisi hyvin toivottu. Mutta arvostaisiko avovaimosi sellaista? Ei voi tietää.

Äänestä

Mites olisi kosinta?

Äänestä
  • Olisi kyllä paikallaan, kun lisäännyttekin tuota vauhtia. Aviottomia äpäröitä alkaa oleen liikaa.

    Äänestä

  • samaamieltä kirjoitti:

    Olisi kyllä paikallaan, kun lisäännyttekin tuota vauhtia. Aviottomia äpäröitä alkaa oleen liikaa.

    Hehän ovat kihloissa, joten mies on jo kosinut... Lukekaa aloitus ennen kommentteja.:)

    Äänestä

  • Luin kyllä aloituksen. Mutta kihlauksellahan ei ole mitään lainvoimaa. Pelkkä rinkula sormessa. Ja lapset au-äpäröitä. Eli hyvä lahja olisi kosia ja lyödä hääpäivä lukkoon.

    Äänestä

  • kosinta olis varmasti paras :)

    Äänestä

Avopuolisolle omaa aikaa ja hieronta tai kasvohoito..teille kahden keskinen ilta ja hyvä ruokaravintola...

Äänestä

Joku koru jos niistä tykkää ja tulevalle vauvalle vaikka puku tai lelu. Tai vaikka ravintolaruokailu ja kukkia.

Äänestä

Sormus, ehdottomasti. Mieluusti timantilla. Sormuksia ei ole koskaan liikaa. Tarkennan vielä: kultasormus! Voi olla valko- tai keltakultaa.

Äänestä

perinteisesti lahjaksi on ilmoitettu erosta tai sukupuolitaudista. Toisen naisen lapset ja yhteinen koti ilmoitus käy myös.

Äänestä
  • Kiva että jaksat levittää katkeruuttasi. Maailma on taas varmasti pienen askeleen parempi paikka.

    Äänestä

Anna sille joku näistä,tai vaikka kaikki:lahjakortti kauneushoitolaan/kampaajalle/ vaateliikkeeseen niin saa itse päättää mitä tekee,eikä tule ainakaan noloja kokomokia:), lempihajuvesi,joku koru esim.kello jossa kaiverrus, vie se syömään ja leffaan,kirja lempikirjailijalta,jos teidän juttu niin risteily kahdestaan jos avokki ei kovin raskaana ja 2vuotiaalle saatte hoitajan..onhan näitä kaikenlaisia..

Äänestä

Synttärit taisi jo mennä, mitä muuten hommasit?
Itse olisin tykännyt aikanaan sellaisesta korusta, johon saa aina lisättyä asioita, mikä on sarjan nimi, muistaako kukaan muu? Sellainen, johon voi Merkkipäivätaina lahjoittaa uuden jutun. Vauvan syntymä olisi hyvä ajankohta ensimmäiselle.
Tosin kaikki hemmottelulahjakortit -jossa ei ole liian tarkasti määritelty mitä pitää sisällään, vaan esim vain hinta (ovat kalliita) - olisi aina kiva saada.

Äänestä

Sovi hääpäivä ja osta kukkaset ja vie vaikka ulos syömään hyvään ruokapaikkaan.

Äänestä
  • Jos tuon tekee, niin räjjäyttääkin potin, ja emäntä on- onnellinen perheenäiti kauankin. Ja onnea. Rakastat sitä naista.

    Äänestä

  • Kannatetaan. Lapsilla on oikeus turvalliseen perheeseen, jossa vanhemmat ovat aidosti sitoutuneet toisiinsa.

    Äänestä

Voi lahjan ostaa muunakin päivänä kuin synttärinä.

Suosittelen samaa, kuin ostin vaimolleni, kun hän odotti viimeisillään: läpinäkyvä, lyhyt baby doll -yöpaita. Meillä on pari kuvaakin, joissa vaimoni hymyilee herttaisesti yöpaidassaan, maha aivan pystyssä ja vittu paljaana. Kaunis ja ikuinen muisto, vaikka yöpaita jo kuluikin loppuun.

Äänestä
  • Tämä oli siis miehen syntymäpäivälahjatoive, mutta tuskin naisen. Mautonta suoraan sanottuna. Raskauden aikana ei naiselle kannata ostaa vaatteita. Vaihtoehdot ovat että ne sopivat joko raskauden aikana, jolloin ovat aivan liian isoja myöhemmin tai sitten ne eivät sovi päälle lahjan ostohetkellä.

    Äänestä

  • Eikiitos_ kirjoitti:

    Tämä oli siis miehen syntymäpäivälahjatoive, mutta tuskin naisen. Mautonta suoraan sanottuna. Raskauden aikana ei naiselle kannata ostaa vaatteita. Vaihtoehdot ovat että ne sopivat joko raskauden aikana, jolloin ovat aivan liian isoja myöhemmin tai sitten ne eivät sovi päälle lahjan ostohetkellä.

    Vaimoni oli aivan otettu kauniista yöpaidastaan. Baby dollit ovat erittäin leveitä tai edestä auki. Samoja voi käyttää sekä raskaana että muulloin. Niin vaimonikin käytti. Kun hän raskauden jälkeen kesämökillä vieraidenkin läsnäollessa tarjoili aamupalaa vittu paljaana sievässä yöpaidassaan, samassa asussa kuin hän oli ollut yölläkin, hän oli kauniimpi kuin prinsessa. Hän on muutenkin poikkeuksellisen kaunis, mutta asu kaunisti häntä vielä enemmän.

    Lahjan ostamisessa on useilla suuri vaikeus. Neuvoa kysytään juuri siksi, että jotakuta lahja ei miellytäkään. Kerro miehellesi, että baby doll ei sinusta ole kiva raskauden aikana. :)

    Äänestä

Anna valokuva kun vieras nainen imee munaasi ja syötä hänet sioille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lahja1 kirjoitti:

Antakaa lahjavinkkejä, olemme olleet kihloissa 4v ja huomenna olisi avovaimon synttärit.
Mitä ostaisin, avovaimolle, joka on tällä hetkellä raskaana meillä on ennestään 2v poika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu