Tiltut valehtelvat hävittäjäkaupoista

Tiltut ovat tuhannetta kertaa lämmittämässä valeitaan hävittäjähankinnasta.

Suomi ostaa meidän tarpeemme parhaiten täyttävän koneen.

Nato yhteensopivuus on yksi lähtökohta. Kaikki ehdokkaat täyttävät sen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eivät tule kyseeseen Nato-yhteen sopimattomina. Niiden hankinta siirtäisi Suomen pois lännen leiristä.

Äänestä

Toivottavasti Suomi saa sellaiset hävittäjät joilla on riittävä peloitevaikututus myös Puutinin suuntaan.
Suomeen hyökkäjän tulee kokea niin kovia vastoinkäymisiä ettei tänne kannata yrittää.

Äänestä
  • meille parhaiten sopivan kaluston.
    Siinä ei tiltujen kirkuna paina mitään.

    Äänestä

hankintaryhmä, joka laatii ensi töikseen laskelman koko käyttöajan kuluista. Se on yksi työkalu hävittäjää harkittaessa.

Tiltujen valeet eivät vaikuta asiaan lainkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AntiTiltu kirjoitti:

Tiltut ovat tuhannetta kertaa lämmittämässä valeitaan hävittäjähankinnasta.

Suomi ostaa meidän tarpeemme parhaiten täyttävän koneen.

Nato yhteensopivuus on yksi lähtökohta. Kaikki ehdokkaat täyttävät sen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu