Ay-narripelle uhittelee Suomen pysäytyksellä

http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2015082620244461_tb.shtml

Jälleen yksi erinomainen syy tuhota ay-mafiajärjestöt yhteiskuntasopua haittaavana ja työmarkkinoita häiritsevänä tekijänä!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisi tuonkin vajakin isä käyttänyt aikoinaan kortsua.

Äänestä

Suokas on tyhmä vasuripelle. Elämä kulunut loisimalla ja varastamalla, kuten kaikkien ay pellejen.

Pellesuokas on niin pölö, ettei tiedä mikä on edes virka.
- Ay-johtajien pitäisi virkansa puolesta kauhistella hallituksen katalia aikomuksia. En katso sitä tällä hetkellä soveliaaksi, Suokas kirjoittaa blogissaan.

Harvinaisen pölö huijari yksityisessä yhdistyksessä, jossa ei lain mukaan voi koskaan olla yhtään virkaa. Tai ehkä Suokas valehtelee tahallaan eli on vain ammattirikollinen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AyTuleePysäyttää kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2015082620244461_tb.shtml

Jälleen yksi erinomainen syy tuhota ay-mafiajärjestöt yhteiskuntasopua haittaavana ja työmarkkinoita häiritsevänä tekijänä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu