Onkohan kenelläkään kokemuksia k-fill täyteaineesta? Onko ollut ongelmia, miten hyvin kestänyt?
K-fill tayteaineesta kokemuksia
10
2042
Vastaukset
- HJKKLKLÖ
Minuakin kiinnostaisi. :)
- Laeetsu
Kenelläkään kokemuksia k-fillistä?
- Laeetsu
Heii! Nyt minulla ekat kokemukseni k-fillistä! Tänään kävin pistoksessa ja kyseessä nasolabiaalijuonteet ja Cityklinikka paikkana.. Palvelu klinikalla oli hyvä. Oli oikein asianmukainen pistäjä ja osasi tehtävänsä. Minulle laitettiin vain 1ml tällä kertaa ja osa poskipäihin ja osa nasolabiaalijuonteisiin.. Määräksi olisi oikeasti tarvinnut 2ml kun monta eri pistoskohtaa ja varasinkin uuden ajan 2viikon päähän ja loput laitetaan lisäksi vielä poskipäihin ja hieman toiseen juonteeseen joka jäi juonteen syvyyden ja aineen vähyyden vuoksi hieman näkyvämmäksi. Muuten palvelu oli ensiluokkaista eikä hintakaan kirpaissut! Ensimmäinen 1m k-filliä maksoi 249e ja 2viikon päästä laitettava vain 149euroa. Huomattavasti halvempaa kuin restylane mutta kuitenkin samaa tavaraa ja voin suositella klinikkaa ainakin tämän perusteella.
- FashionAddict
Hei!! kiva lukea hyviä kokemuksia tuosta. Itekin olen ajatellut, mutta tekijä on ollut hakusessa. Pitääkö uusia fill kuinka usein ton tokan kerran jälkeen?
- Laeetsu
Olen nyt viikon päästä menossa toiselle käynnille ja vaikutukset ensimmäisesti ainakin nyt pysyneet hyvin.. Hieman vähän alkanut epäilyttämään pienet "pallurat" ihon alla niissä kohdassa missä ainetta on.. Eivät näy ulospäin mutta tuntuvat kun koskettelen. Aion kyllä mainita asiasta seuraavalla käynnillä ja infoan sen jälkeen uudestaan tänne! Luulen kyllä että kuuluvat ehkä asiaan kun eivät kovin isoja ole ja kun kudokseen on pistetty niin tuskin voi mennäkään mitenkään täysin tasaisesti sinne kun pistetty tiettyyn kohtiin ja varmasti riippuu siitäki miten oma iho reagoi jos on arpeutunut tms. Ja ainehan hajoaa muutenkin ajan kuluessa oman aineenvaihdunnan tuloksena eikä "pateista ole mitään häiriötä ulkonäöllisesti eikä muutenkaan..
- Mrsbee
Olen menossa torstaina laittamaan KFIll Strongia ja vähän jännittää. Miten Laeetsu "pallurat" ovatko jo kadonneet, sattuiko pistoksien laittaminen?
- nasonaso
Onko lisää kokemuksia?
- Kyssäri
Kertokaa kuin vanhoja te ootte.
- Kaisukukka
mitenköhän niiden Laeetsun palleroiden kävi? mulle pistettiin tänään kyynelkanaviin ja poskipäihin ja nasolabiaalijuonteisiin ja ihmettelen tässäonko tää normaalia kun pistoskohdat kovia ja niissä tuntuu pallerot? on ehkä vähän turvoksissakin ja kipeät? solmänaluset/poskipäät särkee. onko kokemuksia? häviääkö pullotus ja pahkurat?
- 45vrr
Mulle on tehty restylane ja juvederm hoitoja jo kymmenen vuotta säännöllisesti. Pallukoita
on aika paljon varsinkin huulissa. Kuuluu asiaan. Joka leikkiin alkaa se kestäköön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083