Sukkanauhaliivi

Mistä löytäisi hyvän ja laadukkaan sukkanauhaliivin?
Usemmissa huonot muoviset hakaset sukille joitka ei pidä vaan irtoilevat jatkuvasti.
13212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Unohda kaikki perinteiset henkkamaukat ym. liikkeet, jotka pitävät sukkanauhaliivejä mallistossa ainoastaan siitä syystä, että saisivat kuvastoihinsa vähän eloa.

Hae paremmista liikkeistä. Suomessa valikoima on valitettavasti melko rajallinen.

Jos haluat kikkailla väreillä ja erilaisilla malleilla, etsi sopiva nettikauppa. Itse olen tosi tyytyväinen mm. www.secretsinlace.com (nykyään myös www.secretsinlace.eu) ja www.touchabe.co.uk

Äänestä

Kiitos paljon.
Tosiaan suomikaupoissa ei tahdo olla kuin huonoja ja halpoja kiinassa valmistettuja liivejä.

Äänestä
  • Kiitos sullekin, laitoin tilaukseen calzessasta, näytti olevan suurin osa englannissa valmistettuja.

    Äänestä

  • Kello voi olla mitä vaan kun luet tän. Puutyöt kiinnostaa mut ei kiinnosta onneks ku videkuvaaminen vaan sootanasti. Syötkö sinä porvariruokaa, syö juustopuuroa !

    Äänestä

  • Punakäpykaartilainen avannut nyt jo perjantaipullonsa, juhlitko vasurien alamäkeä?

    Äänestä

  • Pakko kysyä. Mies vai nainen?

    Äänestä

  • Hö, 46v nainen minä olen.

    Äänestä

  • No hyvä. Niin pitääkin. Täällä vaan on näitä crossdressaajia liikkeellä. Minua ei oikein nappaa...

    Käytätkö/pyritkö käyttämään päivittäin?

    Äänestä

  • Ihan päivittäin ainakin siihen saakka kun alkaa tuntua liian kylmälle, pikkareina mulla on ollut stringit liivin kanssa, mulla ei ole hyllyvää hehtaaripersettä vaan suht kapea ja kiinteä, suotte varmaan mulle stringien käytön vaikka usein ne tuomitaan.

    Äänestä

  • Löytyykö sukat Suomesta vai tilaatko nekin? Onko suosittaa mitään malleja?

    Äänestä

Mistä nyt tilata sukkia kun Calzessa lopetti? Mm. Bleuforêt-sukkiksia yms.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


stoking kirjoitti:

Mistä löytäisi hyvän ja laadukkaan sukkanauhaliivin?
Usemmissa huonot muoviset hakaset sukille joitka ei pidä vaan irtoilevat jatkuvasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu