MAMUVIRASTO: 3 VASTAANOTTOKESKUSTA VIIKOITTAIN

Maahanmuuttovirasto eli nykyiseltä nimeltään MIgri riemuitsee: SUOMEEN PITÄÄ PERUSTAA KOLME UUTTA VASTAANOTTOKESKUSTA JOKA VIIKKO nykyisellä tulijoiden tahdilla! Migraatio edistyy, kansainvaellus on alkanut!

Turvapaikanhakijoiden määrä kasvaa Suomessa. Maahanmuuttoviraston ylijohtaja Jaana Vuorio oli MTV:n Kymmenen uutisten haastateltavana aiheesta. Vuorio arvioi myös, että Suomeen tarvitaan tarvitaan kolme uutta keskusta joka viikko.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441083428874.html

"Piä pää ylhäällä! Koko ajan tulee!" (Erään radiokanavan mainosslogan)
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kohta sitä saa. Mustaa ympärileikattua. Jopa tahdonvastaisesti.

Äänestä

12 klp kuukaudessa = 144 pakolaiskeskusta vuodessa ?

Äänestä
  • Suunnilleen Baltia-rallaa oikein laskit. Ja jokaisessa niistä on 200 - 500 mamua. Mieti sitä. Sit on it. Istu sen päällä.

    Äänestä

Lankunpätkiä jostai siltatyömaalta, ja vasarat kouraan, kun naulojahan niissä lankuissa on jo miljoonittain, ja sitten jotai jättömaa rämettä sen verran, että saavat mökkinsä naulattua.

TULOO aikapaljon halavemmaksi, ja hyyssääjät voivat mennä avuksi kuokkimaan perustuksia,-etteivät NEKIN lorvi joutilaana !!!

Äänestä

Voi että toivon ensi talvesta todella ankaraa, 2metriä lunta ja 2,5kk 40 asteen pakkasia !!!!

Äänestä

IHANAA ! LISÄÄ ! LISÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ !

Äänestä

Ihanaa! Saadaan kohta Suomen raiskaustilastot Ruotsin tasolle!

Äänestä

Joka niemeen, notkohon saarelmaan,
pakolaiskeskuksen tahtoisin nostattaa..

Äänestä

Tästä pitää kiittää EU:ta, joka ei sulje ulkorajojaan. eikä anna jäsenmaidensa sulkea Shengen-rajoja.

Äänestä

Alkakaas säästää, sillä kohta rätkäistään lisää veroja joka ainoaan asiaan.

Äänestä

Kyllä rahaa löytyy aina 100 uuteen keskukseen vaikka joka päivä:D..tää alkaa menemään ihan vitsin puolelle koko touhu.

Äänestä

  • Eikös se olisi helpompaa ja paljon halvempaa varastoida niitä ikäänkuin "halkopinoihin" pihoille.
    Ressut vaan päälle niin sehän olisi siinä.

    Äänestä

  • TilaaOn kirjoitti:

    Eikös se olisi helpompaa ja paljon halvempaa varastoida niitä ikäänkuin "halkopinoihin" pihoille.
    Ressut vaan päälle niin sehän olisi siinä.

    SIKA! Maahanmuuttajista ei koskaan tule kunniallisia veronmaksajia, jos emme kohtele heitä tasavertaisesti ja kouluta lapsia ammatteihin. Sinunkin pyllysi pyyhkii vielä musta käsi, muista se!
    Suomessa pitäisi olla yli 60 000 000 maahanmuuttajaa, että oltaisiin sivistysvaltion tasolla.

    Äänestä


Miettikää: jos siis viime viikolla maahamme tuli 850 uutta elättiä (siis yhdessä viikossa), niin se tekee 4 viikossa eli kuukaudessa 3400! Vuodessa yli 40.000 loista. Luku mitä jo alun perin vuodettiin mediaan mutta mamuviraston ketkut koettivat perua luvun perättömänä.

Hommahan on nimittäin niin, että se viikkotahtikin muuttuu eli kasvaa koko ajan. Tällä viikolla tulijoita lienee ainakin 1000 hlöä, ensi vkolla ehkäpä jo 1500. Kuvitelkaa, mikä määrä heitä on syyskuussa 2016....

Veikkaan, että vuoden päästä pakolaiskeskuksia on Suomessa 250. Siitä vuosi eteenpäin niin 500-600. Näiden osalta puhutaan -oikeasti- sitten miljardien kustannuksista. Plus siis jo aiemmin maahamme tunkeutuneiden ja tänne jääneiden elättämiskulut jotka ovat abauttiarallaa 4-5 miljardia euroa vuodessa. Kovasti saa Suomineito lainailla taas rahaa maailmalta tämän mutiais-sirkuksen pyörittämiseen.

Hirvittävintä, oikeastaan tragikoomista, on se miten mokuttaja-medioissa elvistellään pakolaiskeskusten tuovan niin ja niin monta työpaikkaa. Aivan sairasta, siis sellaista talousmatematiikkaa jota ei ala-asteellakaan ole koskaan ennen opetettu.

Tätä menoa olemme täydellinen Uusi Kreikka, eli joudumme IMF:n juutalaismafian talutusnuoraan ja kaduilla on levottomuuksia. Ja kukaan valkoihoinen kantasuomalainen ei saa enää vuokra-asuntoa kunnalta, VVO:lta, Sato:lta eikä miltään muultakaan taholta, eli ainoa tie asumiseen on omalla kansalla raskaan asuntolainan ottaminen vaikkei olisi halua tai ikä loppuisi kesken maksuajasssa.

Kiitos päättäjämme siitä, miten paljon vihaatte omaa kansaanne -joukkoa perussuomalaisia lukuun ottamatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KokoAjanTulee kirjoitti:

Maahanmuuttovirasto eli nykyiseltä nimeltään MIgri riemuitsee: SUOMEEN PITÄÄ PERUSTAA KOLME UUTTA VASTAANOTTOKESKUSTA JOKA VIIKKO nykyisellä tulijoiden tahdilla! Migraatio edistyy, kansainvaellus on alkanut!

Turvapaikanhakijoiden määrä kasvaa Suomessa. Maahanmuuttoviraston ylijohtaja Jaana Vuorio oli MTV:n Kymmenen uutisten haastateltavana aiheesta. Vuorio arvioi myös, että Suomeen tarvitaan tarvitaan kolme uutta keskusta joka viikko.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441083428874.html

"Piä pää ylhäällä! Koko ajan tulee!" (Erään radiokanavan mainosslogan)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu