Semmoset joitten kans vois elääkin? En ole pitänyt vuosiin enää rintaliivejä niiden epämukavuuden takia. kiristää,ei pysy,painaa,kutittaa,tursuaa. Oon tuhlannu niihin omaisuuden liiviliikkeissä,marketeissa ja kaikki on joutanu romukoppaan. Kokoni on 75 e. Monesti ihan itketti kun tulin töistö,kun liivien takia päivä pilalla kun paino ja kiristi(myyjän valitsemat liivit) Kotiin tullessa liivit jouti aina pois,että pysty relaan. olis kiva silti joskus pitää liivejä vaikka juhlissa et näyttäs noin kauniimmalta puku.
Mistä mukavat rintaliivit?
4
169
Vastaukset
- totuustekeekipeää
Jos kiristää, löysennä olkaimia. Takana oleviin hakasiin voi kiinnittää jatkopalat. Oikean kokoiset rintaliivit eivät kiristä eikä tunnu epämukavilta. Kannattaa kokeilla myös urheilurintaliiveja ja käy kunnon alusvaateliikkeessä juttelemassa myyjän kanssa.
- Kokeilecalvingleiniä
Suosittelen calvin kleinin niitä saman muotoisia kuin urheiluliivit. Tosi monet on sanonu et on rahan arvoiset eikä kiristä tai hierrä.
- gdhjjyhiuf
tissiliiveistä saa myös hyvät korvien lämmittimet talveksi, työntää vain villaa kuppeihin tarpeeks.
- Madde----
Ei pidä tietenkään antaa myyjän valita liivejä, eihän hän niitä pidä päällään --- vaan sinä. Sinun pitää valita ne liivit jotka sinusta tuntuvat hyviltä päällä.
Jos myyjän valitsemat liivit kiristää ja tursuaa, sitten ei luultavasti koko ole oikea.
Toiseksi kannattaa kiinnittää huomiota liivien malliin ja materiaaliin: ovatko ne sopivat?
Jos kertoisit tarkkaan mitkä ovat nuo liivit, joista puhut, olisi helpompi yrittää neuvoa mitkä voisivat käydä paremmin.
Nyt voimme vain arvuutella mistä ongelmista on kyse...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4928593Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205872Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2824877Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724179Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901718
- 991292
- 47899