Semmoset joitten kans vois elääkin? En ole pitänyt vuosiin enää rintaliivejä niiden epämukavuuden takia. kiristää,ei pysy,painaa,kutittaa,tursuaa. Oon tuhlannu niihin omaisuuden liiviliikkeissä,marketeissa ja kaikki on joutanu romukoppaan. Kokoni on 75 e. Monesti ihan itketti kun tulin töistö,kun liivien takia päivä pilalla kun paino ja kiristi(myyjän valitsemat liivit) Kotiin tullessa liivit jouti aina pois,että pysty relaan. olis kiva silti joskus pitää liivejä vaikka juhlissa et näyttäs noin kauniimmalta puku.
Mistä mukavat rintaliivit?
4
186
Vastaukset
- totuustekeekipeää
Jos kiristää, löysennä olkaimia. Takana oleviin hakasiin voi kiinnittää jatkopalat. Oikean kokoiset rintaliivit eivät kiristä eikä tunnu epämukavilta. Kannattaa kokeilla myös urheilurintaliiveja ja käy kunnon alusvaateliikkeessä juttelemassa myyjän kanssa.
- Kokeilecalvingleiniä
Suosittelen calvin kleinin niitä saman muotoisia kuin urheiluliivit. Tosi monet on sanonu et on rahan arvoiset eikä kiristä tai hierrä.
- gdhjjyhiuf
tissiliiveistä saa myös hyvät korvien lämmittimet talveksi, työntää vain villaa kuppeihin tarpeeks.
- Madde----
Ei pidä tietenkään antaa myyjän valita liivejä, eihän hän niitä pidä päällään --- vaan sinä. Sinun pitää valita ne liivit jotka sinusta tuntuvat hyviltä päällä.
Jos myyjän valitsemat liivit kiristää ja tursuaa, sitten ei luultavasti koko ole oikea.
Toiseksi kannattaa kiinnittää huomiota liivien malliin ja materiaaliin: ovatko ne sopivat?
Jos kertoisit tarkkaan mitkä ovat nuo liivit, joista puhut, olisi helpompi yrittää neuvoa mitkä voisivat käydä paremmin.
Nyt voimme vain arvuutella mistä ongelmista on kyse...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869