Patmoksen pellehermannit ja aito avioliitto

Kuuntelin taas patmoksen propakandaradiota!
Helkatti, hihhulit ovat saaneet kohta (puolessa vuodessa) saman määrän kannattajia omalle aitoavioliitto hömpötykselle kuin mitä tahdon kampanja sai alle vuorokaudessa!

Turunen oli ihan puntti kovana tästä asiasta.

No kohta tulee lunta tupaan ja kunnolla , tuskin maltan odottaa sitä pellehermannien turunen ja ahvion voivottelua... Se oli sitten jumalan tahto, eiks niin ?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaikuttaa siltä, että alottajalla on pahat mielessään. Katsottuna Raamatun Jumalan näkökulmasta. Nuo synnilliset, Totuutta pakenevat/ivaavat hankkeet on jo luomistyön alusta nähtynä.. Luoja on suunnitellut myös Lopun. Ihmiset jotka Hän loi...jatkavat Hänen Pyhyytensä pilkkaa. Vai että 'lunta tupaan'?
Loppupisteen tullessa lämpöasteet vaihtuvat ja lunta ei näy edes vuorten huipuilla..vuoretkin ovat romahtaneet.
Raamatun Jumala on niiin HYVÄ; että niille joille Armo Jeesuksessa on kelvannut, Hän on avannut jo tulevan Loppunäytöksen. Neutraaleidenkin hyväksi tietää: "NYKYISET TAIVAAT JA MAA OVAT SAMALLA SANALLA TALLETETUT TULELLE, säästetyt jumalattomien ihmisten TUOMION JA KADOTUKSEN PÄIVÄÄN."
Tämä Loppu kohtaa myös niitä, jotka olleet vastuussa Jumalan Sanan opettamisista, jotka kääntäneet Jumalan Armon IRSTAUDEKSI...textit apostoli Pietarin 2.ja3.kirjeestä (syntyneet Pyhän Hengen vaikuttamina)

Äänestä

Turunen kirkkain silmin puolusteli omaa kantaansa avioliittolaista vaikka soittaja väitti että Turunen on rasisti. Aivan! mitä muuta se on jos ei rasismia olla puoltamatta homojen avioliittolakia? Sillä ei ole mitään merkitystä liittyykö se lakiin vai ei koska se on homojen omiin valintoihin perustuvaa ja siksi rasistista.

Milloin tämäkin karvanaama muiden aivopestyjen kanssa herää todellisuuteen. Ainoa asia on muutos ja sitä ei voi välttää, se on vain hyväksyttävä.

Äänestä

Minäkin kuuntelin patmosradiota. Turunen kehoitti pistämään nimen paperiin jotta miehen ja naisen välinen avioliitto säilyy!
Ei hätää, kyllä miehen ja naisen välinen avioliitto onnistuu jatkossakin, kävi eduskunnassa miten vain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahdon.yhäkin kirjoitti:

Kuuntelin taas patmoksen propakandaradiota!
Helkatti, hihhulit ovat saaneet kohta (puolessa vuodessa) saman määrän kannattajia omalle aitoavioliitto hömpötykselle kuin mitä tahdon kampanja sai alle vuorokaudessa!

Turunen oli ihan puntti kovana tästä asiasta.

No kohta tulee lunta tupaan ja kunnolla , tuskin maltan odottaa sitä pellehermannien turunen ja ahvion voivottelua... Se oli sitten jumalan tahto, eiks niin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu