Pakolaiset OVAT väkivaltaisia

Pakolaiset tulevat maista joissa on sodittu ja tapeltu niin kauan kuin niissä on ollut asutusta. Miksi he muuttuisivat muuttaessaan jonnekin, missä ei edes puolustauduta? Tapellaan nyt ensin alkuun keskenään, ennen kuin lähdetään kylille raiskaamaan.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441436827108.html

Huomenna on ainoa tilaisuus tulla kuulluksi, muistakaa se.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki paikalle muuten nämä sinisilmäiset kukkahatut ja bisnestä asialla tekevät tuovat sen tänne kuntalaisia kuulematta.Sanoihan bisnesmiesten edustaja lehtihaastattelussa totuuden kentän omistajien kannalta "kentälle ei ole löytynyt muuta käyttöä" eli,bisnes on bisnestä ja raha tulee rahan luo,tavasta ei ole väliä.
Samalla voisi kokouksessa kysellä sen kiinteistöveron perään.Oliko Herrojen talous niin huonolla tolalla ettei edes veroja pystytty maksamaan,epäilen.

Äänestä
  • Siltä tämä nyt näyttää, että asialle ei voi enää mitään. Bisnesmiehille avautui miljoonan taalan tilaisuus ja tämä oli varmasti heillä jo alunperin tiedossakin.

    Saa nähdä, että viitsivätkö passata niin hyvin, että kohta ei autot pala Kauhavan kaduilla? Uskallan epäillä, että eivät, koska meillä ei juuri ole palveluja, eikä varsinkaan paikkaa mistä nämä viriilit nuoret miehet voisivat iskeä vapaaehtoisesti naisia. Heitä kun ei juuri liiku kuin lenkkipoluilla.
    Katsokaas muuten tämän linkin kuvaa. Mukava päästää vaimo ja lapset lenkille ja koulumatkalle? http://yle.fi/uutiset/pakolaisjoukko_vastustaa_syomalakolla_sijoitusta_pohjois-ruotsiin__taalla_on_susia_ja_karhuja/7716620

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puukkomac kirjoitti:

Pakolaiset tulevat maista joissa on sodittu ja tapeltu niin kauan kuin niissä on ollut asutusta. Miksi he muuttuisivat muuttaessaan jonnekin, missä ei edes puolustauduta? Tapellaan nyt ensin alkuun keskenään, ennen kuin lähdetään kylille raiskaamaan.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441436827108.html

Huomenna on ainoa tilaisuus tulla kuulluksi, muistakaa se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu