Tässä turvapaikkahakijoiden/pakolaisten

vastaanottamisessa on lähtenyt mopo käsistä niin Eu:lla kuin Suomella?
Tämä ei näytä olevan enää kenenkään kontrollissa.
Otetaan vastaan ilman kontrollia turvapaikanhakijoita = tuetaan ihmisten salakuljettajien eli ammattirikollisten toimintaa.
Tämä pelkästään maalaisjärjellä ajateltuna.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maalaisjärjellä ajattelu lienee kiellettyä nykyisin, on vanhanaikaista. Pitää ajatella unelmoiden. Tosin minäkään en osaa unelmoida kun seuraan tätä nykymenoa. Ajattelen maalaisjärjellä!

Äänestä
  • Kelpaako kaupunkijärki, kun ei se " Unelma " ole kaikkien kaupunkilaistenkaan mieleen ? Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


järjetöntätoimintaa kirjoitti:

vastaanottamisessa on lähtenyt mopo käsistä niin Eu:lla kuin Suomella?
Tämä ei näytä olevan enää kenenkään kontrollissa.
Otetaan vastaan ilman kontrollia turvapaikanhakijoita = tuetaan ihmisten salakuljettajien eli ammattirikollisten toimintaa.
Tämä pelkästään maalaisjärjellä ajateltuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu