Miehen tulee olla MIES eikä mikään hiiri

Kati-94

Hiiriä löytää lemmikkieläinkaupasta.

Kai ymmärrätte palstan sinkkumiehet tämän?

13

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Akti-49

      Naisen tulee olla nainen eikä mikään vanhalle juustolle haiseva vikisijä

      Hiiriä löytyy vaikkapa giantista

      Kai ymmärtää tämän palstan sinkkunaiset

      • Oikeanainen

        Kyllä,tässä,ihan naisia ollaan, hiirestä,saa tarpeeksi työaikana. En haise juustolle, enkä muutenkaan epämiellyttävälle. Määrittele siinä mikä mielestäsi on Nainen, minulla on asiasta ihan omakohtaista kokemusta..


    • Fdslkfdslkfdsfds

      *riisuu paitansa*

      Silitä toi.

    • Määrittele "hiiri"?

      Määrittele myös itsesi kaltainen nainen, eli millainen naisen kuuluisi olla, että hän olisi noin ihanan täydellinen, niin kuin sinäkin.....oikea saaliiden, Saalis! ;P

      Mutta sitten taas takaisin karuun todellisuuteen, eli olet varmasti (=ehkä) jollekin sopiva tai jopa ihanan täydellinen, mutta älä nyt sentään kuvittele, että läheskään kaikki sinut huolisi, varsinkaan mihinkään vakavampaan. - Sama tosin koskee meitä kaikkia ihmisiä tässä hassussa maailmassa, eli et ole poikkeus, niin kuin ei kukaan meistä.

    • ajatelkaasnaiset

      Naiset tulee olla kunnollinen, eikä mikään jännämiehien spermakellarina olla!

    • loukkuuntunut

      Ex----PUA on hiiri, joka pelkää henkensä edestä ettei vaan joudu loukkuun. Mieshän ei loukkua pelkää.

      • Kaikki järkevät ihmiset kiertävät loukut, eli ansat yms., eli aika huono vertauskuva kommentissasi oli, jos tarkoituksesi oli käyttää sitä vertauskuvana hyvälle suhteelle.

        Suoraan sanottuna todella tyhmä kommentti, jos aivan rehellisiä ollaan......


      • loukkuuntunut
        MGTOW kirjoitti:

        Kaikki järkevät ihmiset kiertävät loukut, eli ansat yms., eli aika huono vertauskuva kommentissasi oli, jos tarkoituksesi oli käyttää sitä vertauskuvana hyvälle suhteelle.

        Suoraan sanottuna todella tyhmä kommentti, jos aivan rehellisiä ollaan......

        Mieshän osaa loukut kiertää ja luottaa järkeensä. Hiiri pelkää että joutuu loukkuun ahneuksissaan järjen tavoittamattomissa.


      • loukkuuntunut kirjoitti:

        Mieshän osaa loukut kiertää ja luottaa järkeensä. Hiiri pelkää että joutuu loukkuun ahneuksissaan järjen tavoittamattomissa.

        Tunteena pelko on ihan luonnollista ja järkevän ihmisen reaktio monessakin asiassa, mutta toivottavaa tietenkin on, että sitä osaa työstää tai ainakin opettelee, helpommin tosin sanottu monesti, kuin tehty.

        Suhteisiin liittyen, niin kuin monessa muussakin asiassa "Siperia opettaa", eli ns. kantapään oppi, eikä niin täydellistä ihmistä olekaan, että osaisi kaikki karikot välttää omalla erinomaisuudellaan, vaan jos näin on käynyt niin tuuria on ollut matkassa sen verran, että suojelusenkeleitä ei ole ollut vain yksi......


    • plusyksi

      Vitun pelle.

    • ParaskinPuhuja

      Mikä sinä pentu olet miehistä puhumaan. Katsele niitä ikäisiäs pojankloppeja ja opettele muutakin kuin diivaelämää.

    • Eräkettu

      Ja naisen pitää olla nainen eikä mikään kulahtanut vanha huora.

    • 99x88

      Miehenä olen samaa mieltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      60
      854
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      813
    3. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      240
      699
    4. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      51
      691
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      49
      609
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      570
    7. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      91
      540
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      536
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      533
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      43
      518
    Aihe