asun normi perheessä..lapsia 2 ja eukko haluais lisää..mun ajatus on ettei liikaa ja nykymäärä tuntuu hyvältä.tilanne menny siihen että nyt olen kämppis siihen asti kun ilmoitan milloin olen valmis siittämään uutta elämää..ONKO TÄMÄ REILUA...en usko.
kämppiskö.
4
113
Vastaukset
ei ole reilua sinua kohtaan (eikä lapsia kohtaan).
puolisosi vaikuttaa itsekkäältä, ei riitä ne jo olemassa olevat lapset, plus tuntuu pitävän sinua ainoastaan "siitos-orina" uusien lapsien saamiseksi.- mekkk
Rupea sinäkin pihistelemään perheen elatulsesta ja sanot muijalle että sitten kun seksia on taas normaalia jatkuu. Aika isot tulto täytyy olla kun kolmea lasta kasvataa ja perheen elättää. Itse yhden lapsen isä ja siinäkin meni rahaa ja paljon mutta jo voiton puolella kun laspi on jo 20v. Sanoppa muijallesi että eiköhän erota kun tama meidän parisuhde ei toimi kun kerrto että kiristetään seksilla jos ei tehdä lisää jälkikasvua.
- hyväthyssykätsentään
Et ole nyt ap oikein ymmärtänyt seksin perimmäistä tarkoitusta: se on lisääntyminen. Ota oppia vaimostasi.
- 0101
Jos kerran olet kämppis niin pistä asumusero vireille. Eihän siinä sen kummempaa. Tai sitten pistät yhden vielä tulille ja muutat pois. Silloin rouva saa mitä haluaa. Vaan jos oikein mietitään niin on kansakunnan tulevaisuuden kannalta parempi että meillä on yksi valkoinen lapsi enemmän kuin maahanmuuttajan.
Siinäpä vaihtoehtoja punnittaviksi. Se hoiva-aika kun tulee meille jokaiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648