Maailma on malliin menny ei voi rauhassa edes Sotia, http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/irakilainen-ex-kapteeni-jouduin-isisin-silmatikuksi-minut-yritettiin-tappaa-kahdesti/5304606
Ihan Kammottavaa Sotilas uhattiin tappaa !!
warnotpeacööö
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tämäkin saasta tuo sukunsa perässään.
Toivottavasti suku tapetaan ennen sitä.
Niin,
Irakilainen sotilas, joka joutuu terroristien kohteeksi on oivallinen pilkan kohde. Ja samalla voi antaa peitellysti tukensa ISISille. "ei voi rauhassa edes sotia" Yrität siis väittää että Irakin armeijalla ei olisi muuta tarkoitusta kuin sotia sotimisen vuoksi.
Mutta Silti ISIS, jonka ainut tarkoitus on tehdä tuhoa saa hyväksynnän.
Maailmassa on jokin vialla; sillä vain sairas maailma voi synnyttää ihmisen, joka suoltaa moista.
miten olisi suomenkin käynyt viime sodasta jos sotilaat olisi lähteneet pakolaisiksi ruotsiin..
siis tuo on todellakin aivan kauheata.sotilasta ei saa tappaa. sotilaan täytyy lähteä pakolaiseksi jos hänet aiotaan tappaa.
Montahan sataa ihmistä kaveri on antanut isiskelle tapettavaksi ja nyt
polttaa maa jalkojen alla.
Maailman jokainen sotilas pitäisi ottaa Suomeen pakolaiseksi, koska on hyvä syy olettaa, että heidän henkensä saattaisi olla uhattuna. Se sotilaan elämä on ihan kauheaa.
No Suomessa kasarmit täytyy näistä "Pakosotilaista" oisko siinä Suomen Turva ja tuki .
on vähän sellaista, että siinä voi joutua kylmäksi.