Paskavyöry rajoilla

mitä ajattelette elintasopakolaisita joita tulvii Suomeen?


Hähä! :D
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Röyhkeät maahantunkeutujat voidaan vielä palauttaa omiin maihinsa, mikäli määräyksiä tulkitaan oikein.
http://www.migri.fi/turvapaikka_suomesta/turvapaikan_hakeminen/hakemuksen_kasittely/tutkimatta_jattaminen

"Kansainvälistä suojelua koskeva hakemuksesi voidaan jättää tutkimatta Suomessa seuraavissa tapauksissa:

Olet saapunut turvallisesta maasta, jossa olisit voinut saada turvapaikan tai toissijaista suojelua tai muuten riittävää suojelua ja jonne sinulla on riittävästi siteitä ja jonne sinut voidaan palauttaa (turvallinen kolmas maa)."

Äänestä

Pitää nostaa tulvavalleja, ettei koko maa huku virtaan

Äänestä
  • .

    "Mutavyöry peittää kaiken elollisen"

    har!11

    .

    Äänestä

Eiköhän tämänkin asian ainoa merkityksellinen puoli ole se, että on aivan hirmuista, jos joku miespuolinen pakolainen alkaa sittemmin seurustella jonkun kantaväestöön kuuluvan naisen kanssa. Tästä sukuelinpolitiikasta olen syvästi huolestunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vili__ kirjoitti:

mitä ajattelette elintasopakolaisita joita tulvii Suomeen?


Hähä! :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu