Teinejä pitäisi valistaa koulussa ?

Että eivät katsoisi lehmänpaskaa iltaisin televisiosta?Menisivät vaikka lenkille tai uimaan ,niin eivät aivotkaan turtuisi tuosta ääliömäisestä sonnasta nimeltä Salatut elämät !
7124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Etkö sinä onneton ymmärrä, että Salatut Elämät on sivistävä korkeakulttuurinen luomus, jossa kurkistetaan Helsinkiläisiin koteihin ihan oikeissa elämäntilanteissa ja paikoissa!!

Äänestä
  • Oletko sinä " HelenaO " päässyt taas salaa koneelle siellä Niuvanniemen suljetulla ,nyt imbesilli kiireesti nukkumaan ,tai sinut laitetaan taas lepositeissä pehmustettuun huoneeseen ???

    Äänestä

Ei ne mihinkään lenkille tai uimaan mene. Istuvat tietokoneella. Sekö ei sitten turruta aivoja?

Äänestä
  • Löysät aivottomat tabletti-ääliöt saavatkin istua ja mädäntyä Salkkareineen ja tabletteineen !!!

    Äänestä

  • Ääliöttuleekottin kirjoitti:

    Löysät aivottomat tabletti-ääliöt saavatkin istua ja mädäntyä Salkkareineen ja tabletteineen !!!

    Tabletteja otetaan vain lääkärin määräyksestä!
    Huumeet pilaa Suomen nuorison!!

    Äänestä

  • HelenaO kirjoitti:

    Tabletteja otetaan vain lääkärin määräyksestä!
    Huumeet pilaa Suomen nuorison!!

    Huumeiden käyttäminenkin on järkevämpää ajankulua kuin salkkarit.

    Äänestä

Salatut elämät on ohjelmista pahimpia teini-ikäisille. Siinä työnnetään homoutta oikein urakalla. Täytyy olla oikein kunnon homoja käsikirjoittajat,
Haluavat, että kaikki tietäisi, että vain homous on oikea tapa elää.

Olipa pääkirjoittaja yks ilta tv:ssä ja oli ihan homon näköinen. Ei ihme, jos se onneton länttää ohjelmaan joka toisen homon.
Alussa olikin varmasti heteroja käsikirjoittajat, koska homoutta ei ohjelmassa ollut.

Pikku pojallekkin annettiin joku aika sitten sanoja homouteen liittyen,
Jo kasvaa poika kieroon, koska salkkareissa opetetaan jo heti, miten eletään.

Salatut elämät on MTV:n huonoin ohjelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OpettajaPeeter kirjoitti:

Että eivät katsoisi lehmänpaskaa iltaisin televisiosta?Menisivät vaikka lenkille tai uimaan ,niin eivät aivotkaan turtuisi tuosta ääliömäisestä sonnasta nimeltä Salatut elämät !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu