http://www.iltalehti.fi/tosielamaa/2015082720250160_ir.shtml
En itsekään osaa kuvitellakkan miten selviäisin vastaavassa tilanteessa. Naisettomat AT-miehet ovat siinä onnellisessa asemassa, että eivät tule eroa koskaan kokemaan, koska ensin pitäisi saada se nainen.
Ja moni ATM ei myöskään ajattele niin pitkälle, että mitä jos saisi viimein naisen ja tulisi ero. ATM vain ajattelee, että kun saisi naisen, mutta tuska on varmasti moninverroin pahempi eron jälkeen.
En itsekään osaa kuvitellakkan miten selviäisin vastaavassa tilanteessa. Naisettomat AT-miehet ovat siinä onnellisessa asemassa, että eivät tule eroa koskaan kokemaan, koska ensin pitäisi saada se nainen.
Ja moni ATM ei myöskään ajattele niin pitkälle, että mitä jos saisi viimein naisen ja tulisi ero. ATM vain ajattelee, että kun saisi naisen, mutta tuska on varmasti moninverroin pahempi eron jälkeen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei minulla ainakaan ole ollut mitään sydänsuruja kun olen lopettanut suhteet toisten miesten korkkaamien huorien kanssa.
Ja semmoisessa teoreettisessa tilanteessa että eroaisin korkkaamastani naisesta, niin omistaisinhan hänet loppu ikäni ja joku aisuri joutuisi hänet tyytymään joten vaikea uskoa että olisin silloinkaan kovin surullinen.
Että se mikä tässä nyt masentaa on se, että joutuu aisurina kuolemaan joka ei koskaan oikeaa rakkautta kohdannut.
Eivät naiset tiedä romantiikasta eivätkä rakkaudesta mitään.
Aloittaja on tässä ihan oikeassa. Itse sain ensimmäisen tapailuni naisen kanssa aikaiseksi vasta 28 v ja pakit sain kuukauden päästä, tuntui tosi julmalta saada maistaa hyvää elämää ja sitten se loppuu. Ikinä en ole tuntenut sellaista ahdistusta mitä noiden pakkien jälkeen. Mietin jopa että olisinko alkanut naisen kanssa jos olisin tiennyt tuskan määrän..
Aivan. Sitä ei tiedä mistä jää paitsi ennen kuin sen kokee, ei vaikka moni täällä kuvitteleekin kokemattomana tietävänsä millaista se hyvä elämä on. Se pitää kokea itse ja vasta sitten kun se otetaan pois voi kokea maksimaalisen tuskan määrän.
P.S. Juuri tuon takia pitäisi ottaa järki käteen tunteiden sijaan kun tapaa kiinnostavan naisen ja ajatella järjellä miten toimia, jotta välttäisi mahdollisen vai pitäiskö sanoa todennäköisen odotettavissa olevan tuskan. Jos menet päätä pahkaa tunteiden viemänä niin tuska on taattu koska silloin pelaat äärimmäisen kovilla panoksilla.
Juuri tuon takia olenkin erittäin kateellinen HC-AT-miehille, joilla ei ole mitään kontaktia naisiin
Niin ja suurin mysteeri tässä kaikessa oli se että en tiedä miksi juttu päättyi. Yritin kaikkeni ollakseni huomaavainen mukava luotettava, annoin läheisyyttä ja seksiä. Kysyin miksi loppui ja sain tekosyitä että olen mukava ja ehkä hän ei olisi ollut tarpeeksi hyvä mulle mikä obviously valetta.
Oliko nainen neitsyt vai olitko toisen miehen mällien jämillä?
Olet luultavasti liian naismainen joten hän ei tuntenut vetoa sinuun, eivät naiset lesboja ole. Tuo "annoin seksiä hänelle" paljastaa sinut pillunnuolijaksi.
Mies nimittäin ei koskaan "anna seksiä" vaan hän käyttää naista (joka siis antaa) oman kyrpänsä tyydytykseen. Tästä myös nainen saa tyydytyksen. Aivan kuten nainen saa tyydytyksen palvellessaan miestään/hallitsijaansa esim. keittiössä ja esittäessään naisen rooliaan.
Kun erosin niin exä ihmetteli miksi en soitellut joka päivä tai ilmoitellut kuulumisia. Laitteli facebuukissa viestejä mutta en vastannut 2 kk mitään, tarjosi jopa seksiä kun luuli että olen itsemurhan partaalla. siitä se vasta suuttuikin kun kuuli että löysin toisen naisen heti