Torniossa ihmiset ovat alkaneet majoittaa pakolaisia ja kerätä rahaa. Myös vaateavustuksia on kerätty.
Torniolaiset haluaisivat häpeäpaaluun ne 300 mielenosoittajaa, jotka häiriköivät aikaisemmin rajalla.
Torniolaiset haluaisivat häpeäpaaluun ne 300 mielenosoittajaa, jotka häiriköivät aikaisemmin rajalla.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joopa joo! Kun parikymmentä kukkahattua tukee, niin silloin mukamas kaikki kaupunkilaiset tukevat? Niinhän valtamedia aina uutisoi.
Munchenissa muutama kymmenen vasemmistoanarkistia jakoi tarvikkeita päärautatieasemalla. YLE uutisoi, että "müncheniläiset toivottivat pakolaiset tervetulleeksi."!?
Vaikka pari MILJOONAA kaupunkilaista oli kotonaan sydän sykkyrällään mamutulvan takia! Noin mediamme aivopesee lukijoitaan. Onneksi on internet, jotta oikea tietokin pääsee esille.
Mine ei taho teidä vanha sukka,ei vanha repu taki. Mine taho teidä noori pilu, paljo raha!
Henry Myllyniemi kirjoitti, persut ei toimi siten, kuin Henry ajattelee, ei pidä erehtyä.
Schengen, euro ja EU – korttitalo tornadossa
http://susijumala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/202541-schengen-euro-ja-eu-–-korttitalo-tornadossa
15.9.2015 06:45 Henri Myllyniemi EU
Euro
Schengen
46 kommenttia
"Schengen-sopimus on katkolla ja varsin suurella todennäköisyydellä se on mennyttä. Passittoman vaeltelun Schengen-maasta toiseen voi pelastaa oikeastaan enää todella järeät ulkorajoilla käyttöönotetut keinot. Sellaiset keinot, joista ihmisoikeusjärjestöt eivät osaisi nähdä edes painajaisia."
Suurin osa tänne tähtäävistä (pakolaisista) on vielä tuolla Etelä-Euroopassa, kohta saavat toivottaa 5000-10000 (pakolaista) tervetulleeksi päivässä
Parempaa mainosta Suomi ei olisi voinut saada kuin, että pääministeri ottaa (pakoilaisia) asumaan kotiinsa tämä uutisoitiin ympäri maailmaa.