Mikä yritys työlistää eniten kuortaneella
Kuortaneen yritys toiminta
19
2314
Vastaukset
- Onhannoitavarmaanmuitak
Kuortaneen Urheiluopisto, JL-metals, Kutepa, Manor, Nordictank, Sodexo ja tietenkin kunta suurin mutta yrityksiä kysyttiin.
Yritykset eivät ole tuossa suuruus järjestyksessä....- lavudelta
Tuohon kun lisää viellä Kilskgaadin ,tai mikä sen nimi nyt olikaan, niin on Suomen hienoimmat Firmat .Taitaa kuitenkin olla se Masan krilli suurin.
- kuhisb
Masan krilli
- säästöä
- ottanokinen
Nokiotta
- Dghjik
Kaatialan louhos
- tappi-49
haaraliike
- Keharskazztopyeah
Tapon yritys.
- poikavanhus
Vahatpojat yrittää eniten päästä nausen pultulle
- H3t3ro
Homot
- YRITTÄJÄT-LENTÄVÄT
Rengonharjun lentoaseman toiminnan jatko myös ensi vuonna on varmistumassa. Valtio, säätiön osakaskunnat ja alueen elinkeinoelämä ovat lähtemässä takuumiehiksi. Tavoitteena on lentotoiminnan jatkaminen aivan uudenlaisen konseptin mukaan.
Rengonharju-säätiölle esitetty 150 000 euron määräraha on hyväksytty tiistaina valtionvarainvaliokunnassa.
Myös säätiön osakaskunnat ovat kokoamassa samansuuruista tukipottia. Seinäjoki on antamassa 99 743 euroa kentän toiminnan tukemiseen. Ilmajoella on päätetty 18 233 eurosta. Kurikassa 32 024 euroa, asia varmistuu budjettivaltuustossa. Säätiön osakaskunnista Lapua on ilmoittanut, ettei halua olla enää mukana kentän tukemisessa.
Eteläpohjalaisten yrittäjien muodostamassa osakeyhtiössä on laaja tuki hankkeelle. Viimeisten tietojen mukaan osakkaita olisi noin 80.
- kenaajasi
Eikös se KESSI työllistä kans muutaman?
- KA1V1N
Yksi nimeltä mainitsematon urakointifirma työllistää eniten, ainakin uteliaita. Nimittäin niiden kaatopaikka vai mikä polttouuni olikaan.
- Anonyymi
KA1V1N kirjoitti:
Yksi nimeltä mainitsematon urakointifirma työllistää eniten, ainakin uteliaita. Nimittäin niiden kaatopaikka vai mikä polttouuni olikaan.
Hai hai..
- Savijaruikkurakennus
Ei työllistä ees omaa väkiä
- alaveteleläinen
Eikös kuortaneella ole kaksi maatilamatkailutilaa, jotka ovat työllistäneet. Toisessa olen käynytkin.
- Anonyymi
No niin mutta tässä hän on nyt käännöksen paikka
- Anonyymi
Englanin kielen narun hyppely
- Anonyymi
Opistonmäki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3252871Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011443- 1081281
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991265En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831261Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581215- 481115
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781017Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24921- 33827