Octavia ei ota kierroksia, missä vika?

Paavo_Skoda

2011 Octavia ja meni joku vikamoodi päälle eikä anna enää kierroksia. Jos irrottaa akun käy normaalisti jonkun aikaa kunnes menee taas tuo vikamoodi päälle. Millainen vika vois aiheutta tuon että estää kierrättämisen? Ajotietokone ei ainakaan ilmoita mitään vikaa tai huollontarvetta.

12

4695

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äläruokitrollia

      Itäauto, joo.

    • 235252

      Onkohan päästöhuijausjärjestelmä joka temppuilee? Kannattaa poistaa koko järjestelmä ennen kuin tulee veromätkyjä, Octavian ostohan nimittäin on veronkiertoa kun on huijattu CO2 päästöissä jotka määrittävät veron.

      • jormaqwerty

        On tainnut vikamoodi mennä päälle suunnitelualustalla ja valmistuksessa.


    • 236464363

      Olen kuullut että näissä välillä menee päästöhuijausjärjestelmä päälle jos on viallisia antureita. Varmaan tämän korjaantuu nyt kun tulee pakollinen takaisinkutsu missä alennetaan tehoja ja poistetaan huijausjärjestelmä

      • ruokin_trollia

        Vika on siinä, että trolli oli kirjoittanut väärälle palstalle jutun, jonka oli keksinyt ihan omasta päästään (jutun tasosta voi päätellä, mitä materiaalia tuo pää on).


      • hampuusi-

        Ihan oikea palsta tämä on - itäautot. Täällä kirjoitellaan itäblokin autoista esim skoodista. Skooda on nykypäivän tyypillinen itäblokin edustaja.


      • ruokin_trollia
        hampuusi- kirjoitti:

        Ihan oikea palsta tämä on - itäautot. Täällä kirjoitellaan itäblokin autoista esim skoodista. Skooda on nykypäivän tyypillinen itäblokin edustaja.

        Kuinka monta sataa kertaa noille trolleille pitää kertoa tuosta nykypäivän itäblokista? Siis eihän siitä ole muuta kertomista kuin että sitä ei ole. Mistä kummasta nämä typerykset aina keksivätkin tuon itäblokin, kommunismin ym.ym. kaukaiseen historiaan kuuluvat asiat? Ei se valehtelu muutu totuudeksi, valehteli kuinka monta kertaa hyvänsä. Tosin ymmärrän tätä nykynuorison parhaimmistoa, joita trolleiksi kutsutaan: vaikka historiantunnit on onnistuneesti lintsattu siellä peruskoulussa, on vaarien jutuista sentään jäänyt jotain mieleen: Itäauto, Itäblokki, Kommunismi, valitettavasti noitten sanojen merkitys ei ole auennut joten nuo trollipienokaiset käyttelevät noita sanoja miten mieleen juolahtaa, ajattelematta tuliko niistä mitään järjellistä juttua.


      • TrolliaElätämmeKaikki

        Ei noita ole kuin tuo yksi kirjoittaja, jolla on aikaa kirjoitella yötä päivää lyhyitä nokkaunia lukuunottamatta. Samaa itäautojargonia ressukka toistaa Skoda-palstallakin. Varsinainen reliikki sukupolven takaa. Syrjäytyminen ei paljon ystäviä tuo - niistä olisi apua hoitoon hakeutumisessa.


    • jormaerä

      Eiks ne huoltoliikkeet oo sitävarten et sieltä kysellään..
      Mutta kyllähän täältäkin saa hyviä vastauksia..

    • Skodassa.tuo.ei.ole.vika

      vaan "ominaisuus".

    • moodis

      Onko se sillä audin koneella?

    • skoda-mekaanikko

      Tänne Skoda merkkihuoltoon on tullut pari tapausta kun päästöhuijausjärjestelmä menee päälle ajossa viallisten antureiden takia. Mutta yleensä kiertää kyllä vielä, tehot vain on kateissa kun minimoi päästöt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      421
      6015
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      113
      3388
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      64
      2339
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1869
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      108
      1023
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      1005
    7. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      94
      993
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      60
      990
    9. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      42
      892
    10. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      889
    Aihe