Joko nyt alkaa väki tajuamaan miten arvokkaalla asialla Aatu oli? Jos Aatu olisi voittanut, ei olisi minkäänlaista pakolaisongelmaa ja Euroopan talous kukoistaisi.
Loistavan kansallisaatteen edustuja Aatu nimittäin oli myös melkoinen talousmies ennen sotaa, tutkikaa historiaa niin huomaatte, miten Saksan talous lähti nousuun ennen sotaa siinä vaiheessa kun Aatu sai siihen kätensä jäljen.
Aatu ei paljoa vatuloinut.....
Loistavan kansallisaatteen edustuja Aatu nimittäin oli myös melkoinen talousmies ennen sotaa, tutkikaa historiaa niin huomaatte, miten Saksan talous lähti nousuun ennen sotaa siinä vaiheessa kun Aatu sai siihen kätensä jäljen.
Aatu ei paljoa vatuloinut.....
Vastaukset 12
Vanhimmat
Nimenomaan. Kuka rohkenisi ottaa meillä vallan ja pistää kansallissosialistisen valtion pystyyn? Meno muuttuisi...
Tulijat kuokka käteen maa pala jos ei halua go home
Jos jenkit olisi pommittaneet koko maailman atomipommeilla, jäljellä jäänden ongelmien lukumäärä oli paljon nykyistä pienempi.
Miten niin muka olisi? Perustele.
Odei, en odota sitä, et kykene siihen.
Paskapuhettahan sinä lykkäät kuten hyysärit yleensäkin.
Jos jäljellä ei ole mitään, ei ole jäljellä ongelmiakaan. Esitätkö ystävällisesti vastatodisteita?
Jos ei olisi ollut aikoinaan auttajana Aatu,
paljon pahemmin olisi selkään saatu.
Aatu raahaisi kaltaisesi työttömät jotka notkuvat täällä.. Tukasta suoraan leireille.
Siellä ei suvaittu mamuja,homoja..Eikä työttömiä luusereita.
Aatun aikana oli paljon työtä ja työttömiä olivat vain ne jotka eivät mitään halunneet tehdä. Mutta omillaanpa elivät, mitään tukia ei silloin saatu.
Laisiasi paskanpuhujia sen sijaan oli leireillä paljon. Ja laistesi takia niitä leirejä olisi hyvä olla edelleenkin.
Mitähän mieltä persuja kannattavat Israelin ystävät helluntailaiset ovat siitä aatusta?
Onko päässäsi pahakin vika, "uskokunsanon?" Ainakin kommenttisi viittaa siihen.
Nykytilanne osoittaa, ettei Aatu ihan tyhmä ollutkaan. Asia vain olisi pitänyt hoitaa ilman kidutusta, tappamista ja väkivaltaa.
Suomen rajat kiinni, olisi paras vaihtoehto tässä tilanteessa.
Huomautan, ettei työttmät ole luusereita. Sinä"uskokunsanon" olet sellainen todennäköisesti. Turha syyllistää syyttömiä suomalaisia. joilta työpaikat viedään alta millä hetkellä tahansa. Toivottavasti sinä saat pian kokea saman kohtalon. En ottaisi kaltaistasi pööllöpäätä töihin mistään hinnasta. Eikä varmasti moni muukaan työhön ottaja.
Aatu teki paljon hyvää. Oli bysanttilaisten suhteen täysin oikeassa. Samat sanat Breivikistä. Breivikin tekoa ei ole valehtelevassa Pohojoaaa lainkaan analysoitu oikein. Siihen oli rationaaliset syyt. Miksi niistä ei kerrota kansalle?
Breivik on periaatteessa ihan oikealla asialla. Miksi asioista ei saa puhua suoraan vaan pitää lähteä tällaisiin tekoihin saadakseen äänensä kuuluviin? Ja sitten se ääni suljetaan kiven sisään.
Mutta Breivik tulee vielä. Ja hänellä tulee olemaan kannattajia.