moi! mua ärsytää yks asia nimittäin kun minä haluaisin kihloihin mutta mies ei,sanoo vaan aina että me tutustutaan vielä.4v oltu yhes...nyt mies on rovennu puhumaan että haluais tenavia ja että siinä olis aihetta sitten mennä samalla kihloihin..onko tää nyt sitten oikeen
hmm
piia
3521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miehesi haluaa varmistua 100%:sesti ennen kuin uskaltautuu sitoutua. Sinusta se saattaa tuntua turhauttavalta, minkä ymmärrän hyvin. Entä mitä mieltä hän on avioliitosta? onko hänellä pahoja kokemuksia sitoutumisesta?
ei olla puhuttu avioliitosta.sen entinen petti sitä,kai se sitten luulee että mäki petän..
En usko että miehesi luulee että sinä häntä petät, hänestä on tullut vain varovaisempi. Todista hänelle, ettet ole samankaltainen kuin hänen entisensä. Onhan teillä jo 4 yhteistä vuotta, uskollista liittoa. Vaikka hän puntaroi oman tilanteensa hyvin tarkkaan ja haluaa varmistua asioista, tuo ilmi, että niin sinäkin. Haluathan sinäkin, että elämäsi varmistuu ja se "oikea" sitoutuminenhan sen turvallisuudentunteen tuo ja varmuuden yhdessäololle. Tarvitsethan sinäkin sen tunteen.