Aikoihin eletty. Minäkin vanha lähes 70-vuotias akka, kuuleman kuulun järjestäytyneeseen rikollisryhmään. Lokakuun alussa tulee uusi laki. Maahanmuutosta ei saa sanoa yhtään poikkipuolista sanaa. Jos aukoo suutaan, se on rikos. En tiedä noista maahanmuuttajista, mutta Suomen johto ja eräät muut piirit ovat alkaneet vainoamaan tavallisia suomalaisia, omaa kansaa. Meiltä on viety perustuslaillinen ihmisoikeus, sananvapus. Kaikki alkoi siitä,kun Immonen laittoi pienen kommentin omalle facebook-sivulleen. Petolauma, sanoisinko rasistit lähtivät liikkeele tavallista suomalaista häpäisten. Saimme kuulla olevamme rasisteja, natseja, fasisteja, nurkkakuntalaisia. Koko tämä pahuus heitettiin meidän tavallisten vaatimattomien ihmisten niskaan. Eikä tässä vielä kaikki, jouduimme painostuksen kohteeksi. Meidän pitäisi luopua omista vaateistamme, ruuastamme,kodistamme, vähistä rahoitamme. Miksi nämä täydelliset, muita paremmat ihmiset eivät myy omaisuuttaan, sitä viimeistä ihokasta. Miksi muilta vaaditaan, mutta ei itseltä. Tuleeko sisällissota?
OLLAAN JÄRJESTÄYTYNYT RIKOLLISRYHMÄ
TuleekoSisällissota
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei sellaista lakia ole tulossa, se on vain kommunistien pelottelua.
Olet ollut pimennossa. Järjestäytynyttä rikollisuutta koskevan lain tarkennus: Muutoksen seurauksena järjestäytyneellä rikollisryhmällä tarkoitetaan jatkossa vähintään kolmen henkilön muodostamaa tietyn ajan koossa pysyvää rakenteeltaan jäsentynyttä yhteenliittymää, joka toimii yhteistuumin tehdäkseen rikoksia. Näiksi rikoksiksi laissa mainitaan rikokset, joista on säädetty vähintään neljän vuoden vankeusrangaistus, sekä kiihottaminen kansanryhmää vastaan (josta em. keskustelu on avattu) on vain lainvoimaisuutta eli allekirjoitusta vailla. Pää pois pensaasta.
höpö, höpö
Kyllä kyllä ja soveltamisalassa on mainittu, että laki koskee tasapuolisuuden ja oikeudenmukaisuuden vuoksi vain suomalaisia. Muuten tulisi pakoloisille yms. helevetinmoisissa ryhmissä liikkuville paha mieli! Kyllähän heidän täytyy saada toteuttaa omaa viettiään (ryhmär..skaukset).
Sitten musta tuleekin yksi ekoista sananvapauden marttyyreistä suomessa. Vittu, pistän turbovaihteen päälle "vihapuheessa" jos vielä viedään viimeisetkin oikeudet.
Neuvostoliitossa se raja oli kaksi ihmistä. Jos kaksi ihmistä kulki yhdessä, niin miliisi ei käskenyt heitä hajaantumaan, mutta kolme oli jo joukkokous, joka käskettiin hajaantumaan.
Meille on siisä luvassa vähän lievempää.
Kyllä tässä minun mielestä on enemmän kuin 3 henkilöä liikkeellä. Kun pysähdytään kauppakeskuksessa tai työpaikalla puhutaan, 3 henkilöä löytyy keveästi. Kyseessä on kansan uhkailu. Aivan kuin Venäjällä, että kohta ei uskalleta puhua. Kohta ohrana ovella. Mitä helvettiä tämä meinaa, että tavallista ihmistä uhkaillaan 4 vuoden vankeustuomiolla, jos puhuu asiallisesti maahanmuutosta kriittiseen sävyyn. Minä ainakin uskallan puhua varsinkin kun minulla on tietoa ja kokemusta Lähi-idän ihmisistä n. 50 vuoden takaa. Kansan uhkailu on loputtava!
Et ole yksin. Meitä mummoja on paljon jotka ovat samaa mieltä kanssasi. Mennään sitten yhdessä vankilaan kun puheemme muuttuvat rikoksiksi. Jatkuvasti toitotetaan sananvapaudesta, mutta eihän sellainen ole mitään sananvapautta jos meille sanotaan mitä saamme sanoa ja mitä emme. Tsemppiä sinulle.
Taistelen omalla tavallani, kirjoittaen ja tuomalla julki niitä tietoja joita saan esim tuttavien kautta joiden työalat vaihtelee. Poliisia haalatan tuonne pohjoiseen viime päivinä suojeleman ??? Naahan tunkeutuja eli MATU on uusi nimitys heille. Olen 69v ja tiedän etä kusessa ollaan Huonostihan täsä käy. Kerron yhden es.m. Ajelineilen kaikessa rauhassa pyörätiellä sähkäriläni (pitkäaikaislaina) Niin takaani lähti juoksemaan n 12- 15 joksi jonkin matkaa eteeni kääntyi ja yritti estää ajoni, jalka pystyssä muka potkaisten. Kiihdytin menopeliäni suoraan hänen päälleen, Nuorena kerkesi alta pois. Joten kun viedän vuoratuet, kaikki sos edut menee noille MATUjen taskun niin kyllähän se kirvelee ja kovasti. Pärjään ostamalla kaikki mahdollinen - 30% maksan itse lääkkeeni ja muut menot. Eläkkeestä vuokran maksun jälkeen jää 356.60 € Kirpputorilta vaateet. Kirjastoa käytän ahkerasti.
En halua monikansallista suomea, mistä nuoret vanhat ja koululaiset kärsii. Hankin tuon kertomani pojan takia avaimenperä turvahälytimen. Toivotavasti en sitä joudu eämäni aikana käytämän. Enkä usko mihinkään poliitisen puheeseen Olen alkanut lukeman sitä paljan parjattua MV lehteä. sieltä se totuus tulee, minkä valta media pimittää.
Hei, nyt tulee telkusta Alaston ase.Aloituskohtauksesta saa perspektiiviä maailman tilanteeseen.
Resentti Niinistö on ilmoittanut, että jos vastustaa maahanmuuttoa on rikollinen. Eli jos et ole suvakki olet rasisti. Siis rikollinen rasisti. Tupla arvonimi. Nämä varmaan perustavat oman ryhmä rämän.
Ja sen nettisivun osoite sitten tähän. Puhut soopaa.
Muuta keinoa ei Suomalaisilla ole ilmaista mieltään, kuin välttellä verojen maksua viimeiseen saakka. Käytännössä minimoida kaikki kulutus Suomessa.
Sitten kun maa on perikadon partaalla , niin maahan muuttajatkin katoavat.
Tämä on sääli tämän päivän suomessa, että mielipidettä ei voi enään ääneen
sanoa, joten on pakko hiljentyä ja alistua. Alistumiseen suomen kansa on opetettu moneen kertaan.
Täällä toinenkin vanha akka, meitähän nyt maan hallinto haluaa haukkua ja pitää rikollisena. Onko todellakin rikollista, että haluaisimme lastemme ja lastenlastemme saada elää entisessä kotimaassaan?
Miten siitä asiasta tuli rikollista, että haluaa elää rauhallisessa maassa, jossa ei kovaääniset karskit tulokkaat kiertele talojen pihoilla vaatimassa rauhallisten suomalaisten rahoja tai muita vähiä tavaroita.
Sipilän hallitus ja häpeällistä kyllä presidenttikin syyttää ja haukkuu omia kansalaisiaan. Omia äänestäjiään. Tulispa nyt talvi ja tappais. Tai luoti (idästä) ja tappais.
Eikö tämän pitäisi tarkoittaa myös sitä, että joukkoraiskaajat joutuvat vankilaan? Sehän olisi parannus aikaisempiin ehdollisiin tuomioihin. Tosin näin päin tämä ei toimi. Vain kantis voi olla syyllinen.
Kiitos ryhmään pääsystä <3
Minäkin olen vanha akka ja kuvittelin olevani kelvollinen suomalainen. Tehnyt työtä, kasvattanut neljä lasta, ollut kunnan luottamustehtävissä ym. Ja mitä perkelettä!!! Kun en ole suvakki enkä halua Suomesta islamilaista niin maan päämiehet nimittelevät ja laittavat samaan kastiin natsien ym. kanssa. Niinpä, sinä viisas joka sanoit yllä, että tulisipa talvi, ennätyspakkaset. Kun vielä kaatuisin ja murtaisin lonkkani niin, etten pääsisi puita hakemaan, enkä kylältä juomavettä, en 10 km päästä ruokaa... josko sitten elämä armahtaisi ja paleltuisin tai nääntyisin janoon tai nälkään.
Ei mut ihan tosissani. Olen ollut kauhuissani jo viime keväästä kun uutisoitiin ne maahanmuuttajien tekemät raiskaukset ja 17-vuotiaan murhapoltto Porissa. Vähän helpottaa kun päätin, että tapan itseni jos/kun ääri-islamistit iskevät.
Olen pyöritellyt asioita yksin, en ole halunnut lietsoa pelkoa enkä vihapuhetta, mutta nyt kun oikein presidentti- ja pääministeritasolla solvataan niin mitä väliä tässä enää on.
Kansanedustaja Olli Immosen teksti - uutisten mukaan - oli kyllä sotaisa ja vihaa tihkuva. Ketkä kansanedustaja- Olli Immoselle ovat hänen "veljiään" ja "ystäviään", miksi siinä tekstissä viljeltiin vihollisretoriikkaa ihmisiä vastaan ja miksi suomalainen kansanedustaja kirjoittaa tekstinsä englanniksi, jos ei tietoisesti haekin kansainvälistä huomiota? En kyllä usko, että kansandustaja- Olli Immosen taidoilla kirjoitettaisiin täydellisen virheetöntä englanninkielistä tekstiä, joten miksi sellaiset ei lakkaa puhumasta p*skaa ja kerro suoraan, että jotkut muut avustavat heitä teksteissään? Tosin, voihan se olla todellisuudessa niinkin, että kansanedustaja- Olli Immosparka on nyt lirissä niiden äärioikeistolaisten hourupäiden kanssa, joiden tuella pääsi eduskuntaankin, mutta että sitä vain ei sanota suoraan, joskin: kansanedustaja Olli Immosen ajatusmaailma on niin arjesta vieraantunutta ja sillä on sangen sekavia kannanottoja ollut jo vuosia, että voihan kyse olla tietoisestakin propagandasta. Entiselle työttömälle vartijalle varmaan hyvä liksa yhtäkkiä päästä eduskuntaan ja yhteiskunnan kerman joukkoon ja siinä jos ei ole ihmisellä "kaikki kotona" niin sanotusti, voi varmaan nousta kusi päähän ja suuruudenhulluuskin iskeä. Ja vielä oikein vaimonsakin jokin politiikassa toiminut, sattumoisin vihreiden entinen äänestäjä. Siis kaikki mitä noille yhteiskunta antaa, ne näyttää vaan persettä kuvainnollisesti tälle hyvälle yhteiskunnalle.
On jokainen terroristi, joka kannattaa vihapuhetta ja jonka mielestä nykyisessä Suomen poliittisessa kulttuurissa ei muka ole mitään outoa...
Alla olevien otteiden perusteella asiallinen kirjoittaminen ei Niinistön eikä Oikeusministeriön lakikuvauksen mukaan ole rikollista. Jokainen sivistynyt normaalijärkinen suomalainen ymmärtää mitä on asiallinen. Räyhääjät eivät muutenkaan edistä asiaansa.
"Presidentti Sauli Niinistö tuomitsee väkivallan ja sillä uhkailemisen.
Niinistö korostaa, että Lahdessa ilmenneen rasistisen väkivallan tyyppiset teot ovat rikoksia ja tällaisiin tekoihin osallistuvia kutsutaan rikollisiksi.
Niinistön mukaan väkivallalla ei ole mitään tekemistä mielenilmausten kanssa. Mielenilmaus pitäisi Niinistön mukaan suunnata päättäjiin eikä kohteisiin eli tässä tapauksessa pakolaisiin. "
LAKITÄSMENNYS:
"Järjestäytyneitä rikollisryhmiä koskeva rikoslain sääntely täsmentyy lokakuun alusta
Julkaistu 22.9.2015
Järjestäytyneitä rikollisryhmiä koskeva rikoslain sääntely selkeytyy lokakuun alusta, kun tähän asti lain järjestäytyneen rikollisryhmän toimintaan osallistumista koskevassa rangaistussäännöksessä oleva järjestäytyneen rikollisryhmän määritelmä siirtyy rangaistuksen koventamisperusteita koskevaan säännökseen. Muissa järjestäytyneitä rikollisryhmiä koskevissa rikoslain säännöksissä viitataan jatkossa tähän määritelmään.
Säännösten yhtenäistämisellä helpotetaan niiden soveltamista, mikä osaltaan tehostaa järjestäytyneen rikollisuuden torjuntaa.
Muutoksen seurauksena järjestäytyneellä rikollisryhmällä tarkoitetaan jatkossa vähintään kolmen henkilön muodostamaa tietyn ajan koossa pysyvää rakenteeltaan jäsentynyttä yhteenliittymää, joka toimii yhteistuumin tehdäkseen rikoksia. Näiksi rikoksiksi laissa mainitaan rikokset, joista on säädetty vähintään neljän vuoden vankeusrangaistus, sekä kiihottaminen kansanryhmää vastaan ja oikeudenkäytössä kuultavan uhkaaminen.
Järjestäytyneitä rikollisryhmiä koskevissa säännöksissä on kysymys rikoksen tekemisestä osana järjestäytyneen rikollisryhmän toimintaa. Vastedes ei siten enää käytetä eräissä säännöksissä tähän asti käytettyä ilmaisua rikoksen tekemisestä rikollisryhmän jäsenenä.
Uudistus ei tuo mainittavia muutoksia eri rikosten rangaistavuuden alaan tai ankaruuteen. "
Jos tälläistä kirjoittelua mitä tällä palstalla on, alettaisiin oikeasti pitää laittomana, täällähän joutuisi yli 50% kansasta lusimaan. En oikein usko että kovin paljon tulevat käytännöt muuttumaan.
Jep. Lakia vääntämällä saadaan pian kaikki ISÄNMAALLISET kuseen. Pitää olla suvakki-kurahaarapöksy.
Höpsön-pöpsön taas nämä aloitukset. Ja nyt "mummelit" nukkumaan.