Kun ei täällä mitenkään pysty löytämään yhtä kunnollista tyttöystävää itselleen vaan yskin saa viettää koko nuoruutensa ja varmaan vielä vanhuutensakkin. Muka hyvinvointivaltio. Yksi suuri vitsi tämä valtio on sanon minä. Naisilla täällä kyllä on kaikinpuolin hyvät oltavat, suorastaan kissanpäivät mutta monen tavallisen tai ruman miehen elämä sen sijaan on yhtä helvettiä eikä muuksi muutu.
Vaikka sitä kuinka kyselis jotain ihan tavallisen näköisiä naisia treffeille niin ei ne kuitenkaan lähde. Sanovat olevansa jo varattuja tai sitten keksivät jonkun tekosyyn ja luikkivat karkuun.
Vaikka sitä kuinka kyselis jotain ihan tavallisen näköisiä naisia treffeille niin ei ne kuitenkaan lähde. Sanovat olevansa jo varattuja tai sitten keksivät jonkun tekosyyn ja luikkivat karkuun.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vielä kun lisätään se että tavallinen mies on tosi ujo ja vielä sosiaalisesti jotenkin vammainen niin peli on kyllä täysin menetetty. Nykyään kun naiset ei siedä miehessä edes pienintäkään vikaa vaan se on heti game over.
Suosittelen kokeilemaan HOMOSTELUA!! Voit siten saada sitä nuorempaakin jota aikaisemmin peräänkuulutit!
Mutta kun en ole homo eikä minusta myöskään sellaista tule se on varma se.
Naiselle kaikki on tässä yhteiskunnassa aina pykälän tai pari helpommin saatavilla kuin miehellä. Alkaen elämänkumppanista työpaikkaan, opiskelupaikkaan jne. Eikä yhtä paljon velvollisuuksia kuin miehillä, kaiken lisäksi.
Niin ja sitten ne naiset vielä ihmettelee sitä että miten joku mies ei muka saa tyttöystävää eikä edes seksiä ja jää työttömäksi. Vaihdettais osia jonkun naisen kanssa vaikka vuoden ajaksi niin veikkaan että sitä ei monikaan nainen kestäisi.
Sulla on joku pahasti vialla. Hakeudu ajoissa hoitoon.
Väärin. Kyse on siitä, että minua ei ole onnistuttu aivopesemään siihen käsitykseen, että nainen on muka aina se huonommassa asemassa oleva sukupuoli, jonka oloja pitää parantaa "tasa-arvoa" edistämällä.
En esimerkiksi tunne tai tiedä yhtä ainutta syrjäytynyttä naista, miehiä sen sijaan vaikka kuinka paljon.