Parhaat napakat naisten alushousut?

napakat

Olen kolmekymppinen pienituloinen hoikka nainen. Tarvitsen napakat alushousut. Olen niin kyllästynyt tavallisiin puuvillaisiin alushousuihin, jotka venyvät, repsottavat ja vetäytyvät liikkuessa koko ajan pakaroiden väliin.

Olen nyt valmis investoimaan kalliimpiinkin alushousuihin. Minulla on muistikuva alushousuista, jotka omistin kymmenen vuotta sitten. Ne olivat kalliit (sain ne lahjaksi), ne olivat pehmeät, tuntuivat pinnalta puuvillalta, mutta olivat kuitenkin joustomateriaalia eli venyivät ja vetäytyivät voimakkaasti. Ne olivat hyvin napakat päällä. Osaisiko kukaan arvioida, mikä tuon materiaalin tuotenimi on? Haluaisin ostaa sellaisia useita.

4

2393

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näistä

      Juuriltaan saksalainen Felina käyttää juuri tämänkaltaisesta materiaalista nimeä Weftloc. Ovat paljon paremmat kuin tuossa aiemmin mainittu.
      Useimmiten napakat alushousut valmistetaan elastaania avuksi käyttäen. Noin kymmenen prosentin rajaan asti sitä tuskin edes huomaa, mutta jos kuiduista melkein puolet on elastaania, niin alushousut voivat tuntua hiostavilta. Muuan toinen merkki, jolta kuitenkin löytyy erittäin mukavia, paljon elastaania sisältäviä alusasuja, on Anita. Esimerkiksi malli Anita Flora (mallinumero 1765) on tällainen.

      http://www.dressuits.de/felina-panty-8076-weftloc-12840.html#!prettyPhoto

      http://www.envie4u.co.uk/anita-lingerie-comfort-flora-panty-girdles-1765.html

    • Puuvilla_hylätty

      Käytän pääasiassa keinomateriaalista valmistettuja pikkareita joissa on elastaania reilusti. Tällaiset ovat yleensä jopa edullisia hinnaltaan. Nämä istuu napakasti ja säilyttävät napakkuutensa jopa vuodesta toiseen kunhan pesussa ei käytä huuhteluainetta. Pehmeän ja mukavan tuntuisia ovat mikrokuituiset pikkarit (löytynee kaikista tavarataloista).

    • micromodal

      Superpehmeä ja paras muuntokuitu alushousuihin on itävallassa valmistetu Lenzing Micromodal. Kannattaa etsiä alushousuja, jotka ovat n. 8% lycraa ja 92% micromodalia, jotta ne ovat myös joustavia ja erityisen miellyttävän tuntuisia, eivätkä päivän mittaan kulahda kuten puuvillaiset.
      Niitä myydään ainakin keskustan sokoksella M&S:n osastolla edullisesti (autograph for rosie mallistossa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2908
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      49
      2298
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1664
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      56
      1189
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe