Nainen jätti armeijan käymättömyyden takia

pasifisti-atm

Taas tuli yksi palstatotuus todistettua oikeaksi kun tapailin tässä lähiaikoina yhtä 15v pirkkoa ja kun se kerran tässä yhtenä päivänä kysyi mun armeijan käymisestäni niin mä vastasin sille olevani vapautettu. Tyttö meni ihan hämilleen ja alkoi kyselemään että mikä vamma tai sairaus mulla oikein on kun en oo sitä inttiä käynyt niinkuin muut miehet. Vastasin että olen ihan terve mutta että Suomen valtion puolustaminen sotii vakaumuksiani vastaan. Siitä se gimma sitten tuntu suuttuvan ja heitti siihen varmaan faijaltaan oppimansa sananparren: "Jossei kiinnosta intti niin on joko kommari tai hintti". Sen jälkeen tyttö jätti mut vaikka yritin saada hänen päätään kääntymään. Turhaahan se on kun tunnetusti ton ikäiset on aina niin lujasti niiden ääri-ideologioittensa takana. No ehkä voimme palata asiaan muutaman vuoden päästä jos muija ei ole ihan kaikenlaisten tatuoitujen paskojen saastuttama.

9

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oh.mai.gaad
    • Nnnaaaaaiiiinen

      Mulle taas armeijan käynyt on ihan turn off. Kyl nyt sen verran kapinallinen jännämies pitää olla ettei selviydy armeijasta. Miesystäväni oli viimeksi tunnin ja alkuvuodesta uus yritys. Veinaamme pistää kavereiden kanssa kovat vedonlyönnit pystyyn, montako tuntia nyt selviää.

    • 2plus6

      Onhan se armeijan käyminen kuitenkin AIVAN YLIVOIMAISESTI tärkein velvollisuus nuoren suomalaismiehen elämässä!!!

    • Hauskaa lukea näitä trollausposteja...

    • Nainen ei hyvin tod. näk. ole itsekään käynyt armeijaa. Eli hänellä ei ole mitään oikeutta huomautella miehelle siitä.

      • Näsäviisasmies

        Ei mitään "hyvin tod. näk." vaan 100% varmuudella ei ole käynyt armeijaa, sillä Suomen armeijaan ei oteta "15v pirkkoja".

        Mutta jos tarkoitit yleisesti ottaen, niin olen toki 100% samaa mieltä kanssasi. Naisilla ei ole mitään oikeutta kysellä miesten armeijankäymisistä, elleivät itse ole käyneet armeijaa.


      • Näsäviisasmies kirjoitti:

        Ei mitään "hyvin tod. näk." vaan 100% varmuudella ei ole käynyt armeijaa, sillä Suomen armeijaan ei oteta "15v pirkkoja".

        Mutta jos tarkoitit yleisesti ottaen, niin olen toki 100% samaa mieltä kanssasi. Naisilla ei ole mitään oikeutta kysellä miesten armeijankäymisistä, elleivät itse ole käyneet armeijaa.

        Ei naisilla itse asiassa ole mitään oikeutta kysellä miesten armeijan käynnistä vaikka itse olisivatkin käyneet. Koska toisille se on pakko ja toisille vapaaehtoista. Siinä on melko iso ero.


    • Hassua muuten sekin, että mielestäni tuo hintittely on outoa tässä asiassa, koska mielestäni juuri heterolle on vaikeaa olla pelkästään toisten miesten seassa kuukausitolkulla. Niinkuin vankilassa olisi.

      Vai onkokin se pointti se, että on pitänyt käydä armeijassa kärsimässä siitä, että pitää koko ajan olla pelkkien miesten keskellä?

    • Et sä sitä olis kuitenka halunnu pitää...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      226
      6596
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1745
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1527
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1094
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1010
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      957
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      126
      891
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      873
    9. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      836
    10. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      799
    Aihe