Ei tietenkään mitään uutta, jauhavat samaa mantraa päivästä toiseen eli puolustelevat pakolaisia ja syyttävät valtaosaa suomalaisista rasisteiksi.
MITÄ HYYSÄREIDEN TROLLITEHDAS TÄNÄÄN KEKSII ?
hyysärit.vajakkeja
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomeen suunnitellaan pakkolainsäädäntöä, jonka mukaan jokaisen kunnan on otettava 25 % väestöpohjastaan pakolaisia. Tämä tarkoittaa käytännössä sitä, että 25 % 5.000.0000 miljoonasta on 1.250.000 pakolaista meille tulisi yhteensä. Tuota hyysäreiden sakki ei ainakaan kerro.
Parasta olisi jos kkk-mekkopelle saisi putkareissun, Pääsisi mekossaan morsiammeksi mopopojille jengiissä
Tuo hyysäri vaikuttaa melko epätoivoiselta. HEH HEH
Siis: Torilla yksin käveli 19vee räkäteini, kannattamassa SUOMALAISIA VIHAAVAA kkk-järjestöä!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015092620423302_uu.shtml
Taitaa jotain hyysäriä vituttaa
Maahanmuutto maksaa suomalaisille yli miljardin vuodessa.
"Perussuomalaisten eduskuntavaaliehdokas, kaupunginvaltuutettu Pauli Vahtera Vantaalta laski jo viisi vuotta sitten Ylen MOT-ohjelmaa varten maahanmuuton todellisten kustannusten olevan yli miljardi euroa vuodessa."
Lähde: https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuutto-maksaa-suomalaisille-yli-miljardin-vuodessa/
Tässä laskelma: yle.fi/aihe/sites/aihe/files/migrated/mot_ohjelmat/u3219/Maahanmuuttajan_aiheuttamat_kustannukset.doc
Tosin tuo oli 5 vuotta sitten, summa on kasvanut ajan mittaan aikalailla.
On onnetonta vetää evakkoja, sotalapsia ja sotaveteeraaneja julkisuuteen asian tiimoilta.
Suomella siis SAMA tilanne ollut, ja "roskat ruotsiin" lähetettiin :(
Hyysäripelle yrittää räpeltää jotain epätoivoista.