No tulihan se sieltä Tukholman pommi 2010....

Joulukuussa 2010 räjähtänyt pommi oli erittäin kehitynyt FBI raportin mukaan. Pommimies ei toiminut yksin vaikka niin meille kerrottiin ja totuus salattiin al-Qaidan nettilehdessä oli asiasta tietoja. ILtalehti. Että silleen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hmmm?

Äänestä
  • Aloittaja

    Hmmm,ei taida riittää, kun ensimmäinen pommi Suomessa räjähtää ? Että silleen.

    Äänestä

Monella tapa aoli harmi että pommi jäi suutariksi, jos isku olisi onnistunut, moni ruotsalainen olisi viisastunut ja ruotsindemokraatit olivat ehkä jo nyt parlamentin suurin puolue

Äänestä
  • Aloittaja

    No elä hättäile, kyllä niitä uusia pommimiehiä on jo odottamassa käskyä toimia ja voihan ne toimia jopa oma aloitteisestikkin. Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Joulukuussa 2010 räjähtänyt pommi oli erittäin kehitynyt FBI raportin mukaan. Pommimies ei toiminut yksin vaikka niin meille kerrottiin ja totuus salattiin al-Qaidan nettilehdessä oli asiasta tietoja. ILtalehti. Että silleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu