Miesystäväni ehdotti taukoa, vaikka meillä on kaukosuhde.. tarkoittaako tämä, että hänen kiinnostuksensa on lopahtanut? Tapaamme 1,5-3 kuukauden välein ja yhteydessä olemme päivittäin whatsappissa sekä skypessä. Hän haluaisi kokeilla sinkkuutta ja ettei oltaisi yhteydessä toisiimme, eikä osaa sanoa kuinka kauan tuo kestäisi. Kieltäydyin, sillä mielestäni tuo on järjetöntä, kun muutenkin olemme koko ajan erossa ja järjestely vain satuttaisi minua, sillä odottaisin vain hänen yhteydenottoaan.. Mitä mieltä olette tästä?
Hän on minua 10v vanhempi ja, kun hän erosi, alkoi hän lähes samantien seurustella minun kanssani. Hän haluaisi tietää mitkä mahdollisuudet hänellä olisi elämässä ilman parisuhdetta. Tarkoittaako tämä selkokielellä, että hän vain haluaisi kokeilla mahdollisuuksiaan muihin naisiin?
Tauko kaukosuhteessa
6
392
Vastaukset
- jsklfsfljkd
Pahalta kuullostaa. Eli pitäisi sua vaan varalla jos ei muuta löydy. Ei tuossa ole mitään järkeä, eroa!! Miehet ei usein kaukosuhteita jaksa..
- Pässi_
"Miehet ei usein kaukosuhteita jaksa.."
Mihin faktaan tämä perustuu? Itse olin kaukosuhteessa naisen kanssa, joka jätti minut jostain ihan ihme syystä. Meni kuukausia, halusi palata yhteen, palattiinkin ja jätti taas jollakin ihme verukkeella. Toki tämä vain yksi tarina, mutta 100% minun kokemuksista. - NoBiggie
Kyllä täällä on toinenkin mies, joka eli pitkään kaukosuhteessa, jossa nainen sitten halusi yht äkkiä "pitää taukoa suhteesta." Otin sen lähestulkoon heti niin, että kun ei päivittäin kumminkaan nähty ja kaikki oli muuten ok, että homma vaan ei toiminut, eikä uskaltanut sanoa suoraan, että ei halua enään seurustella tai suunnitella samalle paikkakunnalle muuttoa. Mä olisin ollut valmis aloittamaan opiskelut/työt, mutta en halua tikkua silmään, joten toin vain esille oman kokemukseni.
- tarkoittaasitäettä
Tarkoittaa selkokielellä, että on löytänyt jonkun joka on potentiaalisempi vaimoehdokas kuin sinä. Eli haluaa erota jos toisen kanssa sujuu paremmin. Mitään et asialle voi koska toista ei voi vangita. Sano sille, että se on sitten ero esissä.
- Koetaymmärtää
Eiköhän tuo niin ole, että jos on alkanut seurustella kanssasi heti, kun on edellisestään eronnut, niin olet ollut hänelle vain sellainen ihastuslaastari ja nyt kun hän seisoo omilla jaloillaan ja ei tarvitse itsetuntoonsa tukea, on valmis etsimään sen hänelle oikeamman ihmisen eli on todennut ettet sinä ollut se, mitä hän etsi. Ero on parempi vaihtoehto kuin tauko, ei sinun tarvitse olla hänelle varalla ja roikkua suhteessa, josta et itse saa yhtään mitään muuta kuin itkuja.
- ahdistunuttyttö
Hän itse asiassa erosi, koska halusi seurustella minun kanssani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585544KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953557Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182378Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222365Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91158- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621027Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83978
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965