http://www.iltalehti.fi/viihde/2015100220301173_vi.shtml
Miehen pitää tienata enemmän mitä nainen "jotta balanssi säilyisi"?
Miehen pitää tienata enemmän mitä nainen "jotta balanssi säilyisi"?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Täytyy varmaan informoida kaikkia sukulaisia ja tuttuja, jotka tienaavat enemmän kuin miehensä, että tajuavat jättää pienituloiset äijänsä ja etsiä uudet tilalle.
Koskee suurinta osaa miehistä, mutta jännämiesten ei tarvi tienata mitään. Puuttuva status/varallisuus voidaan näissä tapauksissa kompensoida luonnollisella laumanjohtajan luonteella.
Jos olisin tutustumassa naiseen joka aikuisten oikeasti väittäisi että miehen pitäisi tienata enemmän niin valehtelisin tuloni ja toivoisin ettei hän vaatisi todisteita tulojeni määrälle. Panisin mahdollisimman monta kertaa ja jos totuus pienistä tuloistani tulisi ilmi niin myhäilisin tyytyväisenä ja hyvästelisin naisen ja jatkaisin sinkkuelämääni ja olisin iloinen että sain naiselta sitä mitä halusinkin :D Ja kokemusta rikkaampana etsimään sen jälkeen naista joka rakastaisi minua eikä minun rahojani.
Ei taida sellasta löytyä...
Tuskin 50-luvullakaan naiset tienasivat miehiä enemmän. Ihan oikeinhan tuo on, että miehen pitää tienata enemmän.
Sitten sinun varmaan pitäisi olla tuolla hottiksissa myös. :-/
No tuo nyt oli vaan heitto tämän palstan 50-luvun naisten ihalijoille. En mä itse noin ajattele. Mut toisaalta jos mies tienaa vähemmän kuin minä niin sitten sen kannattais harkita kyllä työpaikan vaihtoa (ihan itsensä kannalta)