MISTÄ SUOMEEN SAATAISIIN RASISTEJA ?

Vaikka suomessa ei rasisteja olekaan, on hyysärit kauhean huolissaan asian johdosta. Jostain ulkomailta näitä rasisteja nyt pitäisi varmaankin saada ja miettiä mihin kylpylään ne voisi majoittaa sekä mitä ruokaa niille voi tarjota.
2575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Mielenosoituksistamme huolimatta ei suomeen ole saatu hankittua rasisteja, eli kohta mennään nälkälakkoon.

Äänestä

  • Suomenruotsalaiset ja saksalaiset antropologit leimasivat suomenkieliset suomalaiset alemmaksi mongoliseksi tai ”itäeurooppalaiseksi roduksi.

    Me ruotsinkieliset pidämme suomalaisia alempana rotuna ja itseämme huonompina.
    Kielirajan yli ei juurikaan ollut kanssakäymistä ja avioituminen suomenkielisen kanssa oli rotuhäpeä.
    Omaa paremmuuttamme perustelemme rotuopein".

    Tämä todistanee rotusyrjinnällisyyden eläneen nykyaikaan asti

    Että kyllä meillä on ollut perinteisesti rasismia:

    Äänestä

Kai täällä on rasistejakin, eikö keskenkasvuiset uusnatsit sellaisia ole enemmän tai vähemmän. Mellakoissa rasisteja ei kuitenkaan näkynyt kuin "suvaitsevaisten" puolella, "Tunkekaa Suomi perseeseenne" -lippujensa kanssa...

Äänestä
  • Hyysärit ainakin esiintyi naamioituneena ja häpäisivät suomen lippua, olisikohan virkavallan pitänyt tehdä jotain.

    Äänestä

Kyllähän niitä tulee tänäkin vuonna maahan 50 000.

Äänestä
  • 50000 ei riitä alkuunkaan, vuodessa jopa 365000 on lähempänä.

    Äänestä

  • No ne ovat jo valmiiksi rasistisia jopa omiaan kohtaan uskontonsa eri suuntauksia kohtaan saati sitten vääräuskoisia Eurooppalaisia kohtaan. Että silleen.

    Äänestä

Suomalaisrasisitit kun ovar sellaisia läskimahaisia homoja jotka eivät tee edes työtä. Suomeen pitää rasistikin saada ulkomailta, jotta laatu olisi välttävä!

SAK haluaa ulkomaista työvoimaa kun

Äänestä
  • Taitaa hyysäriä vituttaa..

    Äänestä

  • Siis sellaista homo-rasistia suomesta. joka ei saa persettä :D
    toivoen homo-rasisti (kts. nimimerkkini)

    Äänestä


  • homot istuivat ennen laitoksissa sormi perseessä eivätkä marssineet kaduilla tai olleet netissä huutelemassa ja häiritsemässä terveitä.

    Äänestä

  • homoudenvastustaja kirjoitti:

    homot istuivat ennen laitoksissa sormi perseessä eivätkä marssineet kaduilla tai olleet netissä huutelemassa ja häiritsemässä terveitä.

    Nykyään ne on hyysäreitä, eli osuit naulan kantaan.

    Äänestä

OIKEITA rasisteja ei täältä löydy...joskin nyt niitä tarvittaisiin eses muutamakymmen, rajoille esiintymään näille tulijoille.....kääntyisivä heti takaisin.

Äänestä

Rasismi on ulkoistettu.

Äänestä

No eikös niitä rasisteja tule 500 päivässä rajojen yli? Näin mä oon ymmärtänyt.

Äänestä
  • Osuit just naulan kantaan ovat jopa rasistisia omiaan kohtaan saati sitten vääräuskoisia kohtaan. Että silleen.

    Äänestä

Hallitus tekee parhaansa, että kotimaisiakin rasisteja saadaan.

Äänestä

Rasisteja on eniten suvakkivajakkien korvien välisellä pururadalla.

Äänestä

Joo, hyysärit pelkäävät enemmän kuvitteellista rasismia kuin sitä, että oma tytär raiskataan, joka on todellisuutta aina jossain, toisin kuin suomalaisen raaka rasismi.

Suomi ei tarvitse rasistipuoluetta, mutta tiukan puolueen, joka estää afrikkalaisten ja muslimeiden kasvun maassa.

He ovat osoittautuneet maahanmuuton heikoiksi ja haitallisiksi lenkeiksi kokonaisuutta katsellen.

Äänestä

No niitähän on tullut jo tänä vuonnakin yli 20000 jotka eivät hyväksy edes toisia Islamistejä tai saati sitten vääräuskoisia. Että silleen.

Äänestä
  • Että silleen että silleen

    Äänestä

Huomenta suomessa puhutaan rasismista, vaikka suomessa ei edes ole rasisteja. Eli taas tätä mamupropagandaa.

Äänestä
  • En katso enää noita aamulähetyksiä, kun ei siellä ole muuta kuin käkkäräpäiden mainostusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


otetaan.rasisteja kirjoitti:

Vaikka suomessa ei rasisteja olekaan, on hyysärit kauhean huolissaan asian johdosta. Jostain ulkomailta näitä rasisteja nyt pitäisi varmaankin saada ja miettiä mihin kylpylään ne voisi majoittaa sekä mitä ruokaa niille voi tarjota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu