Elämä narsisti miehen rinnalla

ex-nainen

Minulla on varmaan kohtalon tovereita niin naisissa kuin miehissäkin.
Kaikki alkoi muutamia vuosia sitten tapasin miehen johon ihastuin ja pikkuhiljaa rakastuin häneen.Muutin lähemmäksi häntä omaan asuntoon ja tapailimme aluksi tiiviisti ja välillä emme nähneet koska hän halusi olla yksin.Uskoin hänen juttujaan vaikka epäilin että kuviossa voi olla muitakin naisia..joskus jos kävin hänen ovensa takana niin ei auvennut ovi ja kuitenkin hän oli kotona.
Riitoja oli ja erosimme useamman kerran ja minä itkin ja anelin että jatketaan..näin jatkui useamman vuoden..aloin voida henkisesti pahoin ja väsyin pikkuhiljaa..sairaslomat lisääntyi töistä ja elämä ei tuntunut enää mukavalta.
Aina jos yksin lähdin bilettämään tämä mies ilmaantui sinne vahtimaan onko minulla muita miehiä.
Palasimme useamman kerran yhteen ja olin saanut kokea fyysistäkin väkivaltaa etelän matkoillamme ja henkistä jouduin kestämään aika paljon.
Erosimme erään lomareissun jälkeen ja tuntui etten jaksa elää ilman häntä mutta minä selvisin ystävien ja lasteni kautta.
Aloin elämään ja nautin sinkkuna olosta.
Tapasin miehen joka halusi minut ja minä ajattelin että no miksen voisi yrittää..mutta sydän oli kuitenkin tämän toisen luona ja kun hän sai selville että minulla oli uusi suhde alkoi pommittelut ja ukaasia tuli ja että jos en palaa hänen kanssaa yhteen paluuta ei ole ja lupasi olla muuttunut mies ja minä uskoin puheisiin.
En arvannutkaan mikä helvetti alkaa ..kuukauden päästä kun olin palannut hänen luokseen sain kokea jälleen väkivaltaa ..anteeksi annoin jälleen kerran ja vähän aikaa menikin hyvin mutta sitten alkoi menneisyyden penkominen ja utelut millainen ihminen olen ollut joskus vaikka sillä ei pitäisi olla mitään tekemistä tässä suhteessa.Mutta väkivalta vain lisääntyi poliisit soitin muutaman kerran ja hän sai sakot minun lyömisestäni ja siitä hän oli katkera kun poliisit olin soittanut.Päähän kohdistuneet iskut eivät ole leikin asia.
Virheen tein kun palasin hänen luokseen ja Ymmärsin jo aikoja sitten minun on muutettava omaan asuntoon ja aloitettava oma elämä..ja näin olen tehnyt olen omassa pienessä kodissa,ilman pelkoa ja kukaan ei määräile ja olen selvinnyt ystävien tukemana ja alan nauttimaan elämästäni ja toivon että en koskaan enää joudu kokemaan tätä mitä sain hänen kanssaan kokea..

1

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfgsdfsg

      Miksi se on niin vaikeaa tajuta, että se sydän voi joskus olla aivan helvetin tyhmä, eikä sitä todellakaan pidä kuunnella? Pelkkää Hollywood-paskaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe