Enää kuukausi niin on odotettu Nenäpäivä!
Tasan kuukausi Nenäpäivään
Muista_Nenäpäivä_6.11
2760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Tuolloin en mene kauppaan ollenkaan koska kassojen takana on spärräläiset vaanimassa lippaineen enkä myöskään avaa radiota enkä televisiota ko. päivänä.
En anna enään ikinä rahaa mihinkään keräykseen.
Jatkuvaa huutamista TV:ssä soita heti. Anna apu jne.
Veromarkat tulee pakolaisten hyväsi ei omille ihmisille.
Milloin politiikot osallistuvat ja ottavat 30pv loman
käytäntöön jne.....
Keräys varmaan pakolaisten elintason nostamiseksi.
Kyllä minä voin antaa jollekin ylen paskiaiselle nenään jos ne sitä haluaa.
Suurin osa suomalaisista kulkee nenä punaisena kun heitä vedetään jatkuvasti nenästä.
Keräyksen tuotto menee varmaankin vanhusten hyväksi "kotimaassamme".
Potkaisen SPR-läistä perseeseen.
Maahan tunkee satoja isonenäisiä joka päivä. Keräykseen en kyllä anna senttiäkään.
Nenästävetopäivä
Ei rahaa lakuttajille!!!
Miksi nenäpäivää ei voisi kutsua tykkipäiväksi ???
hernerokkaa kenttätykistä ja sillee
Enää ei tipu maahantunkeuduttajille senttiäkään.
Joskus jopa ollu niin pässi et tullu annettua rahhoo näille välistävetäjille.
Eilen viimeksi kävin heittämässä melkein käyttämättömiä vaatteita suoraan roskiin. Ennen tätä maahantunkeutumishyökkäystä olis noikin tullu vietyä keräykseen, mutta nyt loppui sekin lysti järkiperusteisiin, vaatekierrätyksessä pyörii miljoonabisnes ja välistävedonsa jälkeen myös sillä rahalla pyöritetään omalta osaltaan kultamunien maahantunkeuduttamista.
Hyvä päätös, itse teen samoin.
Saako silloin tehdä punaneniä ? Että silleen.
Saattaa olla rasistista.
Suomalaiset vasta opettelevat puhumaan käsillään noiden ulkomaanelävien malliin silloin voi sattua pientä liioittelua viittomissa. Että silleen.
Miksi näillä arabeilla on järjestää niin isot NENÄT! Haistaako ne pillun jo kaukanakin?
Kait se on jotain siintä vuohennussinasta ja Allahin palvonnasta aiheutunutta evoluutiokehitystä eli kyllä, haistaa ne.
suomalainen perus-reino on nenä punaisena kulkeva viinalle tai kaljalle lemuava tunkio taavetti.
suomesta kun poistaisi 300 000 - 500 000 päihdeongelmaista, siperiaan, mahtuisi tilalle 500 000 raitista pakolaista.
Saako silloin lyödä Mikko Kuustosta nenään? Tai potkaista Jari Tervoa pottunokkaan?
Lippaan saa lyödä lattiaan pitelijältä. Omaan harkintaan jää, pitääkö lyödä pitelijääkin.
SAK lakon aikaan, vedetää laiskat lakkopaskat toriltä toihin. Tai pidetään siellä ja annetaan pakolaiset mennä paskiaisten töihin. SAK on paskaa!
Tätä ilveilyä! Pompöösia juhlaa jonka teema ja toteutus on niin teennäinen (pöljäile laittamalla punainen superlonnenä) että juontajatkin ovat kisaantuneen oloisia. Käytännössä hävytöntä rahankeruuta väärällä ihmisten syyllisyydentunteen herättämisellä jonkin pienen joukon moraalisen ylemmyysharhan ruokkimiseksi. "Me erinomaisuudessamme ymmärrämme maailman hädän ja poistamme sen."
Totuus nenäpäivästä:
http://ulkohuusi.org/src/1444746695511.jpg
Mehän elämme jatkuvaa nenästävetopäivää koko ajan! Kai tuo virallinen nenätyspäivä on sitten juhlapäivä tälle vedätykselle. Jos silloin on Pelastusarmeijan sotilas keräyslippaan kanssa tyrkyllä, niin sinne livautan roponi. Spr ei saa minulta senttiäkään.
Aion osallistua nenäpäivään kaivamalla nenää.
harkat on jo menossa, kohta on klyyvari kondiksessa: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Jari-Tervon-paivakannit-katso-hauskat-kuvat/115423