Pikku-eetua alkoi kommunismi viituttamaan ja tuli

koti-ikävä;

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/snowden-alkaa-kyllastya-moskovaan-kotimainen-vankilakin-kelpaisi/5346614

ei pyastynyt kommunismi tarjoamaan mitään muuta kyuin kylmää teetä....
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mistä helvetin kommunismista sinä puhut?

Ryssälähän on riistokapitalistinen maa ollut jo 24 vuotta....

Äänestä
  • putin yrittää palauttaa kommunismia neukkulaan... mutta tekemättä jää, siihen eivät usko edes neukkulan kommarit...

    Media kertoo että Putin itse valmentaa neukkulan vanhuksia aamujumpassa nykyään...

    Äänestä

Kyllä sille nyt tuli noutaja, olisi älynnyt pysyä neukkulassa turvassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi-pikkuista-sankaria-- kirjoitti:

koti-ikävä;

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/snowden-alkaa-kyllastya-moskovaan-kotimainen-vankilakin-kelpaisi/5346614

ei pyastynyt kommunismi tarjoamaan mitään muuta kyuin kylmää teetä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu