Avomieheneni halusi erota, laittoi minut äidin muuttamaan pois lapseni luota ja lapsi jäi isän luo..... keneltä apua tässä tilanteessa???? Lasten valvoja kolmen viikonpäästä! Mies on aina halunnut päättää kaikesta ja päätti nyt että lapsi 2.5v asuu vuoroviikoin vanhemmilla. Olen järkyttynyt ja paniikissa, haluan vain pojan viereeni nopeasti! Apua?
Ja en halua viedä lapselta isää, mutta poika niin pieni että ei voi olla viikkoa erossa äidistä....
Mies ei anna lasta äidille
Enhyväksy
1
145
Vastaukset
- Isäpappa
Kyllä 2.5-vuotias voi olla viikon erossa äidistä kun paljon pienempikin voi. Vai miten luulet hänen voivan olla vielä pidempiä aikoja erossa isästä?
Iästä se ei niinkään ole kiinni, vaan siitä, millaiset suhteet lapsella on vanhempiin. Jos lapsi tuntee olonsa yhtä turvalliseksi isällään, en näe mitään syytä vastustaa vuoroviikkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1567205
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1505986- 1475247
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.484727Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?554068- 723281
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.633239Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m253022- 472477
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢182379