SAK voisi ottaa pakolaiset jäseniksi

Näin tulisi uusia jäseniä ikääntyvien jäsenten tilalle. Nämä vähäosaiset voisivat saada esim. työhön opetusta liiton toimesta. Kielitaitoisimmat voisi ohjata satamiin.
488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sama katkera nyyhky aloittaa aina näitä juttuja..... Vaihda levyjä jo

Äänestä

EK on jo varaannut heidät orjatyöläisiksi.

Äänestä
  • EK lla pula kamelikuskeista

    Äänestä

  • Pentti otti pyörän-ja lähti sitten naisiin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuttaväriäliittoon kirjoitti:

Näin tulisi uusia jäseniä ikääntyvien jäsenten tilalle. Nämä vähäosaiset voisivat saada esim. työhön opetusta liiton toimesta. Kielitaitoisimmat voisi ohjata satamiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu