Miksi naiset hymyilevät?

Outoa. Yleensä kun on kaupassa, lenkillä, tms naiset vain kävelevät ilmeettömänä ohitse, vältellen katsekontaktia. Tänään lenkillä vastaantulevat naiset hymyilivät, ja kaupassakin moni hymyili.

Luulin jo että minulla on sepalus auki tms, mutta tarkistin eikä ollut.

Johtuukohan tämä aurinkoisesta säästä, vai ovatko kaikki naiset olleet just äsken fuckbuddyjen jyystettävinä? Jos se johtuu minusta, olisi hauska tietää mikä tämän selittää...
10155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Selässäsi voi olla kyltti:" Tämä Turtiainen luulee olevansa nais sankari.!

Äänestä

Jos sulla oli positiivinen fiilis kun katselit ihmisiä silmiin ja se fiilis näkyi ulospäin? Silloin saa hymyjä takaisin :)

Äänestä
  • Aurinko paistaa -> Sulla on hyvä fiilis, et kiinnitä siihen erityisesti huomiota, rento iloinen ilme naamalla -> Suhun uskaltaa ottaa katsekontaktia. Muilla voi olla jo hymy valmiiksi (koska kaunis sää) tai sit tarttua sulta. :)

    Äänestä

  • Bi-nainen kirjoitti:

    Aurinko paistaa -> Sulla on hyvä fiilis, et kiinnitä siihen erityisesti huomiota, rento iloinen ilme naamalla -> Suhun uskaltaa ottaa katsekontaktia. Muilla voi olla jo hymy valmiiksi (koska kaunis sää) tai sit tarttua sulta. :)

    Mutta olen HC-ATM, naisten mielestä ruma ja lyhyt (174cm). En ollenkaan sellainen komea ja raamikas YTM jolle normaalisti hymyillään.

    Äänestä

  • Väitän, että kun itse hymyilet, sinulle hymyillään takaisin. Itseluottamus kun on kohdillaan, näin usein käy, valitettavan usein kuitenkin on pientä apatiaa päällä, ja silloin ei kyllä huomata ollenkaan.

    Äänestä

  • dokupentti kirjoitti:

    Väitän, että kun itse hymyilet, sinulle hymyillään takaisin. Itseluottamus kun on kohdillaan, näin usein käy, valitettavan usein kuitenkin on pientä apatiaa päällä, ja silloin ei kyllä huomata ollenkaan.

    Hulluna sellaista ilman syytä naurajaa pidettäis.

    Äänestä

Naiset ovat yhtä hymyä, koska heidänkin kotinsa lähettyville nousi vihdoinkin vastaanottokeskus.

Äänestä
  • Tai siis oikeammin:

    Mustan makkaran ja kebabkikkelin sijoituskeskus.

    Äänestä

Olen pistänyt merkille saman asian, ilmeettömimpiä ovat juuri naiset. Tämä voi johtua siitä, että hymyilevä nainen voidaan tulkita miesten puolelta henkilöksi, jonka seuraan pääsee helposti, jota kannattaa yrittää. Tämän takia naiset pitävät naamansa peruslukemilla kohdatessaa miehen, jossain tavallisessa tilanteessa.

Huumorintajuttomimpia ja kuivimpia ihmisiä ovat juuri naiset. Miesten kesken baarissa voi syntyä juttua mistä tahansa, mutta naiset ovat sitten ihan eri maata.

Äänestä
  • Totta toinen puoli, jos kauhiasti menee naureskelemaan miehelle siitä voi syntyä vaikka mitä ajatuksia, vaikka olisi ollut tarkoitus vain heittää hyväntuulista läppää. Pääsääntöisesti käyttäydyn normaalikorrektisti, kiitän, hymyilen jne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelevähcatm kirjoitti:

Outoa. Yleensä kun on kaupassa, lenkillä, tms naiset vain kävelevät ilmeettömänä ohitse, vältellen katsekontaktia. Tänään lenkillä vastaantulevat naiset hymyilivät, ja kaupassakin moni hymyili.

Luulin jo että minulla on sepalus auki tms, mutta tarkistin eikä ollut.

Johtuukohan tämä aurinkoisesta säästä, vai ovatko kaikki naiset olleet just äsken fuckbuddyjen jyystettävinä? Jos se johtuu minusta, olisi hauska tietää mikä tämän selittää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu