Löytyiskö sellaisia, joilla olisi kokemusta ko. tuotelinjasta? Täytän kohta 50 v, minkähän ikäisille tuo sarja on tarkoitettu?
Tai vaihtoehtoisesti onko kokemusta Lumene Lab-tuotteista?
Lumene Complete Rewind
3
159
Vastaukset
- asertyui
Vanhenevalle iholle kai yleisesti, Lumenen sivuilla ei ole mitään "ikäsuosituksia", jotka nyt ovat muutenkin vähän tuubaa.
Lumene Lab jo myynnistä poistunut päivävoide oli muistaakseni yllättävän kiinteyttävä, mutta en käyttänyt sitä päivällä, sillä siinä ei ollut uv-suojaa. Lumenen tuotteet ovat kyllä ihan miellyttäviä käyttää, jos iho ei kestä tehokkaampia aineita. - daisydeeeee
Ensi vuonna minullakin tulee 50 täyteen ; teini-iästä asti aivan viime vuosiin olen ollut enemmän tai vähemmän finninaama niin, että ihotyyppi ei ole ollut ylettömän rasvainen ja "paksu", vaan rasvaisuus keskittynyt t-alueelle. Nyt finnien jätettyä minut rauhaan olen alkanut käyttää pikkuhiljaa ns. ryppyrasvojakin ja tällä hetkellä on käytössä Complete Rewindin yövoide ja silmänympärysvoide. Yövoiteen jäljiltä iho tuntuu "levänneeltä" ja silmänympärysvoide silottaa kyllä silmäkulmien uurteita. Vähäsen tuhdinpaa ainetta kuin Exelent Future. Testasin aiemmin tutun kosmetiikkamyyjän antamia silmänympärysvoide näytteitä enkä huomannut, että nämä hintaluokkaa > 50 € olevat voiteet olisivat olleet parempia. Eli suosittelen Complete Rewindia - joka on "about viiskymppisten" tuotelinja.
- MariaLouiza
Olen 59v ja muutaman Complete Rewind-purkin jo käyttänyt ja aina pettynyt, koska ensin näyttää, että voide imeytyy, mutta sitten se alkaa kuoriutua pois. Onko muilla samanlaisia kokemuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2154118Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii652624Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932381- 472313
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321541Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5161323Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951306- 561287
- 751253
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251176