Laitetaan tällainen ketju. Täällä aina keskustellaan "tavallisista", "komeista/kauneista", "rumista", jne. Vaan minkä näköiset teistä kiinnostuvat?
Ei ole pakko ajatella tasoja jos ei halua. Ehkä sitten eri tyyppejä, tms.
Minä olen varmaankin sitten HC-ATM, koska naiskokemusta löytyy...noh ei ollenkaan. Ikää 39v. Mutta outoa kyllä muutama nainen on ensin osoittanut kiinnostusta, kunnes ätmeily vei mahdollisuudet. Olen varmaankin potentiaalinen KTM- tjsp.
Nämä ovat melko vastaavan näköisiä kuin naiset jotka tekivät aloitteen/myönsivät kiinnostuksensa (joko minulle tai ystävilleni).
Kun olin n. 25v, minulle teki aloitteen tällainen nainen. Emme kuitenkaan löytäneet oikein mitään puhuttavaa.
http://images.sodahead.com/polls/000990995/27ca1960_52ed_11df_bb62_001cc4c03286preview_300_xlarge.jpeg
Kun olin 30 tällainen nainen pyysi minua tanssimaan. Oli itse asiassa oikein kivaa, mutta en sitten osannut jatkaa tilannetta vaikka olen varma että nainen olisi halunnut.
http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/474697/474697,1286016527,1/stock-photo-a-portrait-of-a-mid-thirties-woman-with-sunglasses-in-her-long-blonde-hair-looking-at-camera-and-62152837.jpg
n. 35v. Tätä vastaava nainen ihan naapurista oli kiinnostunut (vaan en tiennyt asiasta kuin vasta jälkeenpäin).
http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/950590/117414802/stock-photo-bored-female-nerd-siting-on-the-desk-117414802.jpg
35 . Tällainen nainen pyysi lasilliselle. Älykäs mutta paljastui "fundamentalistiksi" (ei hyväksynyt esim. homoja).
http://i1.wp.com/karissaknoxsorrell.com/wp-content/uploads/2014/11/photo-2-3-e1415412192216.jpg
35 . Tällainen ystävä olikin kiinnostunut (vihjaili asiasta mutten tajunnut, kunnes ystäväni kertoi minulle).
http://previews.123rf.com/images/gvictoria/gvictoria1010/gvictoria101000027/7937124-Pretty-close-up-portrait-of-woman-in-her-forties-with-great-skin-on-a-white-background-Stock-Photo.jpg
35 . Tällainen nainen teki aloitteen eräässä raflassa. Vähän kuin baaritreffit, mutta osoittauduimme erilaisiksi.
http://s.huffpost.com/contributors/kristin-graham/headshot.jpg
39v. Tällainen aina kovin meikattu nainen oli kiinnostunut, mutta ehkä luuli menestyvämmäksi kuin olen (niin luulin, mutta just kuulin ystävältä toista).
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/05/09/article-0-1CD5BE2500000578-118_634x772.jpg
Mielestäni tavallisen näköisiä, harvoin pidän naista "ätninä". Muita ei sitten ole elämäni aikana ollutkaan.
Minkä näköiset kiinnostuvat teistä?
13
155
Vastaukset
- Neitsytsetä
Mielenkiintoisia nämä kuvalinkkijutskat. Olen samanikäinen ruma ätmi eikä minkään näköinen ole kiinnostunut!
- hylkiöätmi
Minua eivät ole naiset lähestyneet koskaan enkä tiedä, että kukaan olisi ollut kiinnostunutkaan. Yksin olen aina, mihin vaan menenkin.
Ei minkäänlaiset. :-(
- mukaätminkamu
http://previews.123rf.com/images/gvictoria/gvictoria1010/gvictoria101000027/7937124-Pretty-close-up-portrait-of-woman-in-her-forties-with-great-skin-on-a-white-background-Stock-Photo.jpg
No just. Ja tämmöiset naiset sitä tekee "HC-ätmille" aloitteita?
Tulee mieleen yks kaveri joka kyllä oli nuorena tosi ujo ja vähän sellainen nörttimäinen, mutta oikeesti kyllä olis saanut itselleen naisen jos vaan olis uskaltautunut yrittämään. Nyt se on 35 ja näyttää paremmalta ku silloin nuorempana. Itseluottamus pelaa, muutenkin elämä mallillaan.
Kuulemma ei siitä naiset välitä, sinkkuna forevö. Tyypin kamunaiset on (minä pois lukien) tosi hyvännäköisiä ja YLLÄTTÄEN tavisnaiset ei uskalla lähestyä sitä, ja ei aloitteita ei voi tehdä kun ei ne naiset KUITENKAAN oo kinnostuneita. Joojoo se nyt muuten vaan katseli tai ihan vahingossa tökkäs ohi mennessä.
En tiä mitä sille tekisin, pari kertaa on tehnyt mieli vähän tirvaista poskelle jos vaikka heräis :/
(joo en oikeesti ikinä lyö ketään, mut you know what i mean) - Gammaromeo
Sen näköiset naiset joista itse kiinnostunut eli varsin kauniit tsi sitten ei minkäänlaiset. Kuvio kun menee niin, että teen aloitteita vain kauniille naisille ja joskus harvoin joku heistä minusta kiinnostuu.
- enjaksamiehiä
- kun olin 18-v.
http://suurtampere.fi/wp-content/uploads/2014/04/IMG_8383.jpg
ei kuvassa oleva henkilö vaan joku saman tyyppinen, muusikko iski silmää
- kun olin 18-v. pari tämmöstä, joista toinen viipyi pidempään
http://3.bp.blogspot.com/-UdDdn6DyVlU/UaWINGwMalI/AAAAAAAAIfM/6iOWNjYYwac/s1600/omar_borkan_al_gal_2547071b.jpg
- viime aikoina
https://sillyblondiedotcom.files.wordpress.com/2014/05/mies.jpg
http://a3.images.cdn.yle.fi/image/upload/f_auto,d_yle-areena.jpg/13-1-1699259.jpg
http://www.vastavalo.fi/albums/userpics/13625/normal_20140202IMG_7531.JPG
tunnun olevan kiinnostavaa seuraa keikkaileville miehille, kun useampi on kommentoinut tai iskenyt silmää keikan aikana tavalla tai toisella >_< - 2plus6
Vähän vaihtelevasti. Välillä on ollut joku ei-niin-kaunis kiinnostunut minusta, mutta välillä on ollut sitten todella kauniskin. Jos en tunne fyysistä vetoa toista kohtaan niin en kyllä voi kuvitella mitään vakavaa hänen kanssaan (edes yhden illan juttua).
- tarralenkkari666
Minusta ovat kiinnostuneita , joko kuumat/söpöt ihmiset tai pitkätukka nörttimiehet.
Pitkä tukka (auki pidettävä ja huonosti hoidettu) on oikeastaan ainoa fyysinen yksityiskohta, joka on minulle turn-off automaattisesti. Muutoin kiinnitän enemmän huomiota tyyliin ja yleiseen olemukseen ihmisen ensimmäistä kertaa kohdatessani.- rrrrtttt
Miltä näyttää kuuma/söpö?
Kuvia, kiitos.
- hajontaalöytyy
Itse olen mies ja naisten hajonta on yllättänyt, olen saanut tapailua aikaiseksi hyvännäköisen ja tasokkaan naisen kanssa mutta usein silti häntä paljon huonomman näköiset ei kiinmostu. Ei voi valittaa että menee näin päin :p
- palstailija
Vähiten on ollut kiinnostuneita pilalle tatuoidut jännä-jennat :). Ja tietysti kauneimmat naiset, niiltäkin silti pari aloitetta olen saanut. Enimmäkseen olleet tavallisen "naapurintytön" näköisiä, hoikasta pullukkaan.
- nimimerkitönj
Jaa-a, toivotaan ettei minkään näköiset ala kiinnostua. Mutta jos historiassa mennään taaksepäin, niin hyvin erilaisia ovat ulkoisilta ja henkisiltä ominaisuuksiltaan olleet. Voisi kai sanoa, että laidasta toiseen? Ihan hampuusista (täysin huolittelematon, itsestään välinpitämätön) Mr. Finladia kisoissa kilpailleeseen, jos nuo mitään kertoo millaisia? Pääosin kuitenkin kaiketi tasoilla ajateltuina aivan normaali suomimiehiä.
Ihmisiä kaikki kuitenkin. - Bluede
Avomieheni on vähän tämän näköinen. Tosin enemmän rintakarvoja.
https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t51.2885-15/s320x320/e15/11356748_1434364226872884_85188613_n.jpg
Tai sitten tämän näköinen, mutta ilman tatuointeja, nahkatakkia ja noin selkeää ananaskampausta, ja ehkä vähän leveämmät kasvot.
http://popularbeardstyles.com/wp-content/uploads/2015/02/cool-blonde-beard-styles.jpg
t. Sinkut-palstan väärinkäyttäjä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti22732045Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole10821235SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude30915543Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy15810726Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1189640Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla418279Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump358228Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2376762Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2086422Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri426008