IltaSanomien homo myönteisyys

Tänään (15.10.2015) Ilta-Sanomissa julkaistiin artikkeli:
"Sukupuolineutraali avioliittolaki meni eteenpäin".

Kaikkein eniten kannatusta (n. 1800 tykkäystä) sai seuraava kommentti:
"Lapsella on oikeus äitiin ja isään".

IS-toimituksen mielestä tämä oli asiatonta ja viesti poistettiin.

Miksi?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ettei vaan jäljet johda Tarja Haloseen ja SETA:n yhdessä rakentamaan suomalaisen median "suvaitsevaisuuteen". Tässä "suvaitsevaisuudessa" ei kuunnella kristittyjä, eikä toisin ajattelevia, vaan "homojen oikeuksia".

Homot miettivät itsekkäästi halua lapsien kasvatukseen, mutta lapsi kaipaa aina äitiään ja isää. Ei lainsäädännöllä lapsien pakkoerottamista voida tukea!

Äänestä

Ootko kokeillu muitakin lehtiä ja nettisivuja julkaiseeko ne tuon "lapsella on oikeus äitiin ja isään"?

Äänestä
  • Olet suvaitsematon kun et ajattele kuten homoseksuaalit ajattelee!

    Äänestä

Järkyttävää tämä homojen adoptio-oikeus... siinä viedään lapset himojen ja homojen alttarille!

Äänestä

Saatiin yli 100 000 nimeä Aito Avioliitto-hankkeeseen, vaikka suomalainen media vaikeni siitä lähes täysin!!! LOISTAVAA!!! Tästä on hyvä jatkaa!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sensuuripuree kirjoitti:

Tänään (15.10.2015) Ilta-Sanomissa julkaistiin artikkeli:
"Sukupuolineutraali avioliittolaki meni eteenpäin".

Kaikkein eniten kannatusta (n. 1800 tykkäystä) sai seuraava kommentti:
"Lapsella on oikeus äitiin ja isään".

IS-toimituksen mielestä tämä oli asiatonta ja viesti poistettiin.

Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu