Se ei ollut mikä tahansa työpaikkaromanssi. Jollain tasolla sitä voisi silläkin kuvailla..kaikkihan alkoi sieltä yllättäin ja arvaamatta. Tulit vastaan, yllättäin...en ollut odottanut mitään sinun kaltaista ihmista kohtaavani. Niin vain kaikki meni..koskaan ei voi todella tietää, mitä elämä voi nurkan takaa tuoda vastaan. Niin väärään aikaan elämässä. Kun kuvittelee, että elämässä on kaikki palaset kohdallaan...
Näin sen elämän kuuluukin mennä. Kerran elämässä sitä kohtaa sellaisen ihmisen, joka tuntuu kaikinpuolin hyvältä, sielunkumppanilta. Kun on rehellinen tunteilleen, kaikki menee niin kuin ne on tarkoitettu menevän.
Olen onnellinen, kun hänet tapasin.
Näin sen elämän kuuluukin mennä. Kerran elämässä sitä kohtaa sellaisen ihmisen, joka tuntuu kaikinpuolin hyvältä, sielunkumppanilta. Kun on rehellinen tunteilleen, kaikki menee niin kuin ne on tarkoitettu menevän.
Olen onnellinen, kun hänet tapasin.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ollut? Onko se ohi nyt siis?
Ei ole minun mielestä..kaikki vain jäi pahasti kesken ja mysteeriksi. Ei todellakaan ole ohi, jos minulta kysytään, mutta hänestä en tiedä.
Jos tunne olisi edelleen molemminpuolinen...vain taivas olisi rajana rakkaudellemme.
Ette ole ilmeisesti enää samassa työpaikassa? Miksi et ottaisi häneen yhteyttä?
Emme ole...rohkeus yhteydenottoon on kasvanut pilviin. Joskus yritin aika kömpelösti, mutta jäin ilman vastausta. Se kertookin, että tunne taitaa olla vain yksipuolinen. Olen nainen.
Oletteko keskusteelleet tunteistanne? Oletteko enää missään tekemisissä toistenne kanssa? Joskus asiat vaativat aikaa ja kypsyttelyä.
Emme ole jutelleet tunteista..kyllä tunteet tunnistaa, näin ajattelen. Mutta aikaa on kulunut useampi vuosi, enkä ole kuullut hänestä mitään.
Samankaltaista minullakin ollut. Ei todellakaan ole enää rohkeutta ottaa yhteyttä siihen mieheen uudestaan. Pitää vain toivoa, että tulevaisuudessa tapahtuisi jotain, joka antaisi vastauksen siihen, onko tunteita toisella, onko niitä koskaan ollutkaan.
se oli valtionrahoilla pelleilyä.
Oliko teillä siis romanssi, sanan varsinaisessa merkityksessä?
Olen itse kokenut hieman vastaavan tilanteen, vaikkei mitään varsinaista romanssia ollutkaan. Ehkä olen kohtaamisen romantisoinut mielessäni, en tiedä. Toisaalta - tunteet tunnistaa, kuten sinäkin sanoit. Aikaa on kulunut, mut ei sentää vuosia.
Muistakaa kuitenkin, että varatut jätetään rauhaan.
Mikä vitun älykääpiö käy joka ketjuun laittamassa saman kommentin: "jättäkää varatut rauhaan"
Jokainen tekee omat päätöksensä ja sinä voisit antaa sille ukolles joskus ettei tarvitse täällä itkeä