Moniko on kännissä tänään?
Viikonloppu
29
121
Vastaukset
- pajaa
Tällä hetkellä juon pohjia kun illemmalla on tarkoitus vähän vapottaa kannabista. Joku 12-16 kaljaa täytyy kyllä ensin juoda pohjalle.
- Cannnabis4Ever
Mitä vitun alkoholia??? Meikäläinen vetäsee volcanolla kannabista ja tänään on vuorossa sativapainotteinen Powerplant. Häh häh hää ampukaa itsenne alkoholistit
- kukintyylillään
Minä taas nautin viikonlopun kunniaksi parit diapamit.
- pajaa
Cannabis on vaan perkeleesti parempaa alkoholin kanssa kuin ilman. Kummallakaan ei pääse yksinään sellaisiin oloihin kuin niitä yhdistämällä pääsee.
- Cannnabis4Ever
Totta, kannabis alkoholin kanssa on kiva juttu, mutta pelkkä alkoholi on perseestä. Kun on pajautellut, niin mulle riittää 2-3 kaljaa illan aikana. Ei tuu krapulaa ja kivaa on verrattuna siihen, että vetäisi pelkkää alkoholia.
- pajaa
Ei riitä 2-3 kaljaa. Edelleenkin 10-15 pohjalle ja sitten vapottamaan pajaa. Jotain uskomattoman ihanaa.
- Cannnabis4Ever
Siis täh, ekaks pajautellaan ja sitten alkoholia päälle, eikä toisin päin.
- pajaa
No ei todellakaan. Sitä tekee ne ,jotka käyttävät pääasiassa pajaa ja harvemmin juovat alkoholia. Kannabista voi ottaa reilun kännin jatkeeksi aivan huoletta jos on ennestään tottunut alkoholiin - jä kyllä, efekti on näin päin paljon intensiivisempi. Joskis varsin erilainen, jos vertaa normaaliin pilveen.
- pössytipöö
Itselle tulee ainakin pelkästä pilvestä vainoharhainen ja huono olo. Kaljan kanssa toimii mainiosti, nimenomaan niin päin että ensin juo reilusti pohjalle kaljaa ja sen jälkeen alkaa pössyttelemään...
- 4wt
Johtunee mahdollisesti aineen laittomuudesta. Kun juot alkoa pohjalle, et pelkkää pilveä koska olet jo laillisesti kännissä. Kyllähän alkollakin saa kuumotuksen päälle jos sitä juo paikoissa ja aikana jolloin sitä ei saisi käyttää.
Toki myös kannabislajikkeissakin on eroa.
- atm30-poikuustallella
No kaveri sammus kun joi vodkaa, se aina juo viinaa ja sammuu. Itse juon olutta hissukseen, kai olen illan kotona kun yksin ei baariin voi lähteä koska kaveri niin kännissä et se ei pääse mukaan.
ollut viimeiset kaksi viikkoa. kiitos www.viitaseudunkumppanuus.fi
- Rakettirastass
Mate-hauduketta. Piristävää mutta ei lamaa tai sekoita keskushermostoa. :)
Moni hehkuttaa tuota kannabista mutta mitä enemmän pajauttelette ja jos samalla se psyyke rakoilee niin riskit "kannabispsykoosiin" kasvaa. Siinäpä sitten selittelette kun on ääliöity aivan kympillä ja sitten pitäisi vielä sympatiaa tuntea itseaiheutetuille ongelmille. Näitä on nyt nähty vuosien varrella. :/ Pahimmillaan seuraukset ovat paljon pahemmat mitä pieni känniriehuminenkaan..- Cannnabis4Ever
Haha hah kaveri on ihan pihalla. Meikäläisellä takana yli neljä vuotta pajauttelua, eikä mitään ongelmia. Ensimmäinen kannabispiikki voi tappa, eiks niin, näinhän se menee vai kuinka.
- pajaa
Kannabis aiheuttaa psykoosin 0.01% riskillä, alkoholi 2% riskillä (eli 200 kertaa todennäköisemmin kuin kannabis). Jos kannabis olisi niiin skitsofreniaa ja psykoosia aiheuttava päihde kuin propaganda väittää, kyllä psykoosi- ja skitsopotilaiden olisi paljon suurempi kuin se nyt on.
- Fiksu-ja-kunnollinen
Känni, noo muutama kaljan oon ottanu
- Totuudenkertojatar
Vähän punkkua maistellaan, varsinaisesti cannesissa ei olla.
- raitisnainen
ei ihme että ootte sinkkuja. juoppoja ja narkkareita. kuka niitä haluaa.
- ehkähuomensitten
Sauna ja tuoppi kolmosta rankan työn jälkeen, ei paljon muuta tarvita ku uni tulloo.
Juopottelen tässä kivennäisvettä.....mut ei tästä taida känniä saada....vieläkin selvänä kuin vesi....prkl... ;P
Huomenna ehkä sitten pitää ehkä kokeilla vaihtaa juomista, jos sitten onnistuis paremmin........mut kohtuudella tietys niinku yleensä....- Kilttiatm
https://www.youtube.com/watch?v=MV8aTN8jY18
selvänä oon ja kuuntelen tätä - parisuhdemies
Olin 4 vuotta selvinpäin. totesin että naiset vihaa raittiita miehiä joten aloin juomaan ja sain heti seksiä. Harrastin yhdenyön juttuja 15 kertaa ja sitten löysin tyttöystävän. En ole ollut ilman seksiä 3 päivää pitempää aikaa 2 vuoteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591194Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11860Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83623Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46554Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501