Minua kiinnostaisi tietää miten olette vapaa-aikanne saaneet eron jälkeen kulumaan? Eli mitä kaikkea olette puuhanneet ja kenen kanssa? Näitä asioita mietiskelen, sillä eron jälkeen lapsukaisethan nykyään tyypillisesti viettävät vuoroviikoin isän luona ja vuoroviikoin äidin luona eli vapaa-aikaa olisi huimasti enemmän.Itse en pelkää yksinäisyyttä, sillä tulen vallan mainiosti toimeen itseni kanssa, mutta vastapainoksi olen sen verran sosiaalinen, että olisihan niistä asioista kiva rupatella ja asioita jakaa jonkun kanssa. Itselläni on muutama hyvä ystävä, mutta hekin ovat melko kiinni perheissään. Meillä ei vanhempien kanssa paljolti yhteyttä pidetä ja sukulaisia en siis pahemmin näkisi. Varmaan treffeillä käynnin myötä olisi mahdollista saada hieman illanvietto- yhtälailla kuin harrastusseuraa ja miksei jossain vaiheessa sitä kumppaniakin.
Avioeron jälkeinen ajankäyttönne
pienettukiverkot
6114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kökösti muotoiltu treffipalstamainos.
Eipä ollut mikään treffimainos, voi olla että itse et parempaa mainosta saisi aikaiseksi? Ja tiedätkö Kökkökkkö tänne ei tarvitse vastailla, jos ei ole mitään vastattavaa. Ihan vinkkejä kyselin?
Minä olen aina saanut ajan kulumaan. Ennen liittoa, liiton aikana, ja eron jälkeen. No problem.
Uusia harrastuksia? Lemmikkieläin?
Aika kuluu ihan vilauksella. Ei ole yksinhuoltajalla vapaa-ajan pulmia. Nääs ex ei välitä lapsiaan juurikaan tavata.
Aika kuluu ,mutta monesti miettii,,,parempaankin olisvi voinut tuhlata. Kun on mennyt araksi ja ei enää luota mihinkään.