Ovatko teidän mielestä ns. kuvankauniit naiset tälläytyvät naiset pinnallisia?
Mielestäni ovat paljon enemmän kuin he jotka ovat tavallisen söpöja, joilla on jalat maassa..
Mielestäni ovat paljon enemmän kuin he jotka ovat tavallisen söpöja, joilla on jalat maassa..
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minusta ihmistä ei pidä arvioida ulkonäön perusteella. Se on sama asia kuin rasismi!
Kyllä sitä mieluummin katselee tyylikkäitä,huoliteltuja naisia.
Itse olen ainakin naisena joutunut monta kertaa toteamaan, että mieheillä ja naisilla on kamalia ennakkoluuloja naisia kohtaan, jotka näyttävät helkutin hyvältä. Naiset vihaavat (ovat kateellisia) ja pitävät tyhminä. Samoin miehet, vaikka tykkäävätkin tutustua näihin naisiin.
Kauniit naiset voivat olla epävarmoja, koska saavat keskimäärin enemmän paskaa niskaan kavereilta jne, koska ovat kauniita. Tosin he saavat enemmän huomiota miehiltä ;) Ja sitten taas lisää paskaa niskaan kamuilta :) Pointtina se, että tunnen monia upeita ja älykkäitä naisia, jotka leimataan tyhmiksi, todella turhaan, ulkonäön tähden. Ja jos kaunis nainen antaa pakit, hän on ylpeä ja tyhmä (koska ei tajua pitää miehestä?) mutta jos tavallinen söpöliini tekee sen, hän on kiltti ja kunnollinen. Asennevammat rulaa :)
En voisi enää enempää olla samaa mieltä, tekstisi olis voinut olla mun kirjoittama!
Kai se sitten on niin että se vanha typerä sanonta "Järki ja kauneus eivät mahdu samaan kroppaan" edelleen istuu tiukasti ihmisten mielissä. En kylläkään ymmärrä miksi.
Toi juttu on kans aivan totta että jos annat pakit jollekulle vaikka raflassa niin heti olet nokkava ja ylpeä (tai sitten saat kuulla olevasi huora. En tosin ymmärrä mikä logiikka tässä piilee....;o)
Omasta mielestäni olen kyllä aivan terveellä järjellä varustettu nuori nainen vaikken mikään susiruma suohirviö olekaan. Masentavaa että tämä maa on täynnä niin kateellisia ja ilkeitä ihmisiä joiden täytyy aina päästä tästä naljailemaan. Enhän minäkään mene heille sanomaan että "Herranjestas kun oletkin ruma, vaikka olet kyllä varmaan tosi fiksu sitten tuon ulkonäkösi vastapainoksi!" Suvaitsevuutta ihmiset, ja heittäisitte jo ne ennakkoluulonne roskakoriin!