Olen 26 vuotias ja olen seurustellut tyttöystäväni kanssa nyt 6kk.Minä käyn töissä,maksan veroja,laskuni ja elän niin kuin normaalit muut ihmiset.Alkoholin ja tupakoinnin lopetin 2 vuotta sitten.Appi ja anoppi olivat saaneet kuulla,että olen tehnyt rikoksen 16 vuotiaana ja sen jälkeen käytös minua kohtaan on ollut tosi kylmä.
Tein 16 vuotiaana rikoksen eli 10 vuotta sitten ja se oli anastus.Olen maksanut korvaukset ja sakot ja ottanut opikseni ja olen ollut 10 kaidalla tiellä.Minkä takia ei hyväksytä vaikka siitä on 10 vuotta ja elän normaalia hyvää päihteetöntä elämää??
NAURETTAVAA...
Minua ei hyväksytä
2
175
Vastaukset
- Oppeliini1
Ehkä jos kertoisit heille että mitä kakarana tyhmyyksissäsi teit oli väärin ja että olet kasvaessasi aikuiseksi huomannut miten typrää se koko touhu oli, eiköhän he huomaa että sinä todellakin olet varttunut ja viisastunut.
Pitäisihän sen olla jo selvää muutenkin käytöksesi perusteella.
Ellei tuo viesti mene jakeluun, sitten voi ihan suoraan kysyä että mistä kiikstaa ja mitä sinä voisit heidän mielestään tehdä eritavalla.
Olettaen että todella haluat olla osana tuota perhettä. ( jatkaa ystävyyttä tytön kanssa, häntähän tuo iänikuinen töppöily ei haittaa! )
Mikä tahaansa heidän reaktio on, ole ylpeä itsestä ja mene vain pää pystyssä eteenpäin! Hei nimimerkki, MitäHelvettiäOikeasti
Onpa kurja tilanne, jossa elät. Kaikki ihmiset tekevät virheitä ja mokailevat, siltä ei kukaan välty. Sinä olet oppinut omista virheistäsi ja elät ihan tavallista luotettavan ihmisen elämää ja arkea. Kurjaa, että tyttöystäväsi vanhemmat suhtautuvat sinuun nurjasti. Mitä mieltä tyttöystäväsi on? Voisiko hän jutella vanhemmilleen ellet itse tahdo sitä tehdä, jos tuo heidän käytöksensä sinua kohtaa ei muutu? Ajattelen, että asia kannattaisi ottaa puheeksi kauniisti ennen kuin tilannet mutkistuu. Ja että he saisivat mahdollisimman nopeasti suhteensa sinuun normalisoitua. Toki voi olla niinkin, että heillä on jotain muita syitä suhtautua kummalisesti; onko tyttöystäväsi heidän ainoa lapsensa? Jospa heidän olisikin yhtä vaikea suhtautua kehen tahansa tyttärensä poikaystävään?
Kaikkea hyvää,
Pirkko-pappi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962082Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121929Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2491404Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724