Miksi rockarit pukeutuu nahkahousuihin sekä maalaa kynnet ja silmien ympärykset mustiksi? Siis miehet. Onko ne kenties transvestiittejä kun tekevät noin?
Vastaukset 4
- red-leatherman
Kajaltussilla rajatut silmät: korostetaan silmiä ja katsetta. Toimii erityisesti NAISILLA, mutta myös miehellä, kevyemmin kajalilla vedettynä. Kireät nahkahousut kuuluu rock ja varsinkin heavy musiikin piireihin. Itse pidän nahkaleggingsejä ja en ole rokkari. Maalatut kynnet on ihan harmitonta meininkiä, mutta jos miehellä on pitkät tai mahdollisesti rakennekynnet: hieman toinen juttu-erikoinen.
- Tomahawk-Kid
Tämä pukeutuminen johtuu siitä, että tällaiset wannabe-rockarit apinoivat amerikkalaisia esikuviaan. Tärkeintä on näyttää hyvältä ja rock-uskottavalta. Musalla ja sen sisällöllä ei ole hevon vitun merkitystä, vain sillä miten "rokkaavan" kuvan antaa itsestään ulospäin. Nykyään on jo melkoinen rokkari, jos ottaa pari isoa ja typerää tatskaa, siihen kun yhdistetään niittivyö ja pellepuku, a vot, rokkarihan se siinä patsastelee. Mutta jos annetaan kitara käteen, niin tällainen rokkari ei tiedä miten pain se kaulaan ripustetaan.
- glam.rock
Koska se on seksikästä ja tytöt tykkää noin pukeutuvista ja meikkaavista miehistä tyyliin Michael Monroe.
- kesäisin.tärkeä
Maalatut kynnet karkoittaa hyttysiä ja mäkäräisiä. Jos haluaa varmistaa efektin ja on intohimoinen amatööri, voi myös kiljua hevifalsettia julkisilla paikoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371473- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi247714PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7551- 39537